Autodesk představil produktovou řadu 2010

0

Světový lídr v oblasti návrhového softwaru přináší v rámci své produktové řady 2010 kompletní portfolio produktů určených pro různé typy návrhů, od architektury k strojírenství. Kromě přesahů a využitelnosti produktů mezi různými obory je kladen důraz i na 3D modelování.

AutoCAD 2010

Asi nejznámější produkt společnosti Autodesk, program AutoCAD, přináší ve verzi 2010 nové funkce pro návrhy, designové nástroje pro volné navrhování, nebo vylepšenou podporu formátu PDF.

Revit 2010

Tato softwarová platforma je určena architektům, projektantům a dalším zainteresovaným v oblasti stavebních projektů. Autodesk se v rámci Revitu snaží více prosadit metodu BIM (Informační modul budov). S její pomocí je možné provádět různé simulace a analýzy a ve výsledku tak ušetřit čas při samotné realizaci stavby.

Autodesk Inventor 2010

Tento software je určen pro digitální prototypování a umožňuje vytvářet 3D modely včetně působivých prezentací výrobků ještě před tím, než jsou fyzicky vyrobeny. Inventor 2010 přichází s novinkami v oblasti tvory 2D dokumentace, 3D modelování, simulací, podpoře tvorby plastových komponent a datového managementu.

Infrastructure Modeling Software

Portfolio produktů Autodesku řady 2010 zahrnuje i programy AutoCAD Map 3D 2010, AutoCAD Raster Design 2010, AutoCAD Civil 3D, Autodesk MapGuide Enterprise 2010, nebo Autodesk Topobase 2010. Jsou určeny pro různá odvětví – od telekomunikací, po státní sektor.

Autodesk 3ds Max Design 2010

V portfoliu produktů Autodesku najdete i modelovací nástroj 3ds Max Design umožňující architektům, designérům a specialistům na vizualizace zkoumat, vyhodnocovat a komunikovat kreativní nápady – od prvotního konceptu až k finální prezentaci ve filmové kvalitě. Novinky zahrnují přes stovku nových modelovacích nástrojů, interaktivní světelnou analýzu a knihovnu efektů.

Všimněte si nového vzhledu programů od Autodesku. Přicházejí s uživatelským prostředím ve stylu MS Office 2007, tedy s pásem karet Ribbon.

Pro studenty nabízí Autodesk speciální licence zcela zdarma. Pro informace o této nabídce navštivte web Autodesk Club.

Zdroj: Tisková konference

Ohodnoťte tento článek!