Automatický upgrade již nepodporovaného Firefoxu 3.6 bude zahájen v květnu

0

Tento měsíc byla ukončena podpora více než dva roky starého prohlížeče Mozilla Firefox 3.6. V této souvislosti Mozilla opět vybídla uživatele k přechodu na novější řadu. Nyní se objevila zpráva, podle níž budou zbývající instalace automaticky převedeny v květnu. Že se něco takového chystá, jsme věděli, jenom nebylo jasné, kdy k tomu dojde. Všichni ti, kteří nyní používají nepodporovaný prohlížeč řady 3.6, budou donuceni aktualizovat. Potažmo tentokrát se už Mozilla nebude ptát, jestli si přechod skutečně žádáte. Nepodporovaný a nezabezpečený prohlížeč představuje velké riziko.

Tip: Firefox 12 je oficiálně ke stažení. Naučil se tichým aktualizacím na pozadí

Tento proces proto hodnotíme spíše kladně. Spousta příležitostných uživatelů výzvy k aktualizaci buď nečte vůbec, nebo jim možná ani nerozumí. Výsledkem je, že okénko obvykle zaženou pryč a aktualizace se nekoná. Sami si přitom ani neuvědomují, že se vystavují riziku. K akci dojde v podstatě již za pár dní, někdy na začátku května. Přesné datum neznáme, ona ho zatím nezná ani sama Mozilla. Jisté je však to, že upgradu neunikne skoro nikdo, vynecháni budou logicky uživatelé s vypnutými automatickými aktualizacemi. Z Firefox 3.6 se rázem stane Firefox 12, který vyšel teprve před pár dny.

 

Přinesl tiché aktualizace, což je rovněž vítaný krok, nejen pro začátečníky, kteří již nemusí pokaždé odrážet dotazy od Řízení uživatelských účtů. K nucenému upgradu došlo u Mozilly mj. před rokem, kdy se pro změnu bylo potřeba zbavit instalací nepodporovaného Firefoxu 3.5. Pro připomenutí: poslední servisní vydání – 3.6.28 – vyšlo 13. března. Pokud někdo starou řadu nevědomky používá, dostane se mu tedy automatické aktualizace. Starat se v takovém případě o nic nemusíte. Vynecháni budou patrně ještě uživatelé Windows 2000 a XP SP1. Tyto systémy totiž přestanou být od třinácté řady ohnivé lišky podporovány.

Zdroj: Computerworld via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak za tyhle ceny a s touhle politikou neprodaji ani prd… FLAC je vyrazne drazsi nez mp3, to jsme jako kde? Ceny jsou naprosto neflexibilni, za album z 2011 to same co za 25let stary zivak, 250/330Kc za mp3/flac… tak to hodne stesti. Navic vyber je smesne maly…

  2. tak obchod s hudbou už je v betě spuštěn – 25 Kč za mp3, 35 Kč za flac a hudba bez drm je docela slušná nabídka, i když možnost volby buď mp3 nebo flac je taková.. no mohli k tomu flacu dát i tu mp3 jako supraphone, ušetřili by některým práci s převodem… a v případě registrace neomezené opětovné stahnutí je také hodné pochvaly…