AutoMee S: nechte robůtka, ať vám vyleští dotykový displej [video]

0

Určitě znáte robotické vysavače a čističe podlah (Roomba atp.). Teď si představte podobné zařízení asi 50× menší, které by vám automaticky čistilo povrch dotykového displeje. Kdo má doma tablet nebo smartphone, tak ví, jak dokážou částečky potu a jiné špíny umazat jinak krásně lesklou plochu. Běžně to všichni čistíme hadříkem z mikrovlákna, ale Japonci si řekli DOST.

Malý robot AutoMee S za čtyři minuty vyleští displej smartphonu a za osm minut i tablet. Díky senzorům zůstane na displeji, aniž by přepadnul přes okraj. Puk s průměrem přibližně 70 mm a výškou 38 mm váží 82 gramů. Je v něm umístěn jen článek AA, který vydrží až tři hodiny čištění.

Tato blbinka se začne v Japonsku prodávat v březnu ve čtyřech různých barvách za 1575 yenů (320 Kč). Já vím, všichni bychom jej chtěli, ale zároveň víme, že je to nepraktická blbost. Ale takové už gadgety jsou. 🙂

 

Zdroj: New Launches

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „Jelikož Dell (chybně) píše, že i pěkně polomatný U2713HM má antireflexy typu hard coating (3H)“

   

  Já myslím, že to „hard coating (3H)“ neoznačuje hrubost té protiodrazové fólie. Spíše to bude ta procentuální položka haze jak je někdy uvedeno na panelook.com

  Např. starší polomatný panel od AUO AMVA M240UW01 má uvedeno u surface treatment: Anti-Glare, 3H

  http://www.msc-ge.com/download/displays/dabla_allg/m240uw01v2

  a nové w-led které jsou taky polomatné mají totéž Anti-Glare, 3H

  A ten 24″ PLS od Samsugu, který je také skoro polomatný, ten má uvedeno Surface Treatment: (Haze 47%), Hard –coating(3H)

  http://www.datadisplay-group.de/fileadmin/pdf/produkte/Displays/Samsung/LTM240CL01_Datasheet.pdf

  No a LG panely tam nikdy nemají % „Haze“

   

 2. Pokud půjde cena k cca 10.000 Kč, tak příští monitor koupím v tomhle provedení (kvalita obrazu je pro mě méně důležitá než prostá plocha). Na jaře jsem koupil 27″ FHD a platí, co se říká o práci s více monitory – když tu plochu máš, tak začneš pracovat jinak. Předtím jsem měl 22″ 1680×1050, což pixelově není takový nárůst, ale plochou je to někde jinde. Když pominu hry a filmy, většinu času pracuji s několika „okny“ najednou a pokud mám výšku cca 300 mm (A4 na výšku), tak další zvětšování plochy je pro mě zajímavější „do šířky“ než „do výšky“. Jak píše autor, náhrada za 2 moniotry.