Autor VLC odmítl desítky milionů eur, které by získal za vložení reklam do přehrávače

20

Jean-Baptiste Kempf, prezident VideoLANu a hlavní vývojář VLC, odpovídal na Redditu (ve francouzštině) na otázky ohledně vývoje a budoucnosti přehrávače. Dnes nejznámější software svého druhu mohl vypadat jinak, kdyby Kempf přistoupil na nabídky, které obdržel.

Inzerenti mu nabízeli desítky milionů eur, pokud by do VLC vložil reklamu. Kempf ale nesouhlasil, má prý nějakou morálku. Sám ale přiznává, že vývoj nebyl vždy snadný. Mezi roky 2006 a 2012 mu práce na VLC zabrala veškerý volný čas a měl z toho jen zlomek peněz, které by si vydělal ve Facebooku nebo YouTubu. Dnes už má zaměstnance a sám programuje jen 5 až 6 hodin denně.

A na co se mají uživatelé těšit? VLC se v budoucnu více zaměří na HDR, 4K, 360° video a virtuální realitu. Ve verzi 4.0 také přibyde multimediální knihovna pro hudbu a filmy. Kempf ji popisuje jako mix iTunes a Foobaru2000. Bude automaticky prohledávat zvolené adresáře a do knihovny přidávat tituly seřazené dle metatagů. V knihovně půjde rovněž vyhledávat.

Autor VLC odmítl desítky milionů eur, které by získal za vložení reklam do přehrávače
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

20 KOMENTÁŘE

  1. Takže bude další program zprzněný knihovnou. Když omylem spustím WMP, otevře se jakási knihovna a nedokážu najít, jak spustit přehrání DVD, natož ze složky. Stejně je zprzněná spousta čteček e-knih – zaplať pánbůh za prajednoduchou Sumatru PDF.

  2. „má prý nějakou morálku“ … to by myslím bylo dobré více rozebrat, to už se dneska vůbec neví co to je 😀 Hlavně na českých IT webech by se na to měli zaměřit. Myslím že dělat web systémem copy v angličtině – paste do Google překladače – copy z Google překladače – paste do WordPress, Drupal nebo Joomla není ani z desetiny tak náročné jako programovat software, ale reklamy je na těch webech až řiť ščipe 😀

    • A příkladů by se našlo hromady – osobně jsem léta používal BSPlayer, který byl ve své době pojem, ale přišla reklama, přišla placená verze a dneska po něm neštěkne ani pes, i když koukám že stále existuje. Snad ještě jasnějším příkladem budiž winamp.