AutoScreenRecorder: video záznam obrazovky ve třech krocích

0

I zdarma dostupná verze splní svůj účel

Přestože obrazovkový rekordér AutoScreenRecorder působí velice schematicky – v bezplatné verzi zakazuje mnoho nastavení a výsledný záznam nelze upravit nebo předělat např. do prezentace – absenci hromady „čudlíků“ jistě ocení všichni, kteří potřebují nahrát obrazovku bez zbytečných průtahů. Archiv s instalátorem AutoScreenRecorder Free najdete na oficiální stránce. Verze Pro umožňuje navíc nahrávání zvuku, editaci záznamů, konverzi záznamů do Flashe a řadu bonusů a zlepšováků, včetně vývojářské podpory. Zájemci ji pořídí za 50 dolarů zde. Během instalace Free verze ještě nezapomeňte zrušit souhlas s instalací nových nástrojových lišt do prohlížeče, pakliže si jejich nahrání opravdu nepřejete.

Ovládací prvky AutoScreenRecorder jsou rozděleny do dvou oblastí: v sekci From najdete všechna nastavení, která souvisí se vstupem, tj. vším, co je třeba navolit před samotným nahráváním. Agenda To zase obsahuje možnosti pro výstup.

Snímat můžete celou obrazovku. Nebo jen výřez okna

Pro rychlé nahrávání stačí vybrat ze čtyř typů záznamu. Rectangular area vybere čtvercový výřez obrazovky, s Object / Window označíte před nahráváním libovolné okno nebo třeba i část okna, konkrétní panel nebo textové pole, Active Window snímá aktivity naposledy aktivního okna a Full screen je prostý záznam celé obrazovky. Pro začátek nahrávání stiskněte klávesu F9, pro jeho ukončení F10, případně Alt + F10 pro pozastavení s možností opětovného návratu. Klávesové kombinace lze kdykoliv změnit klepnutím na příslušné tlačítko u dané funkce.  Pakliže nenahráváte celou obrazovku (režim Full screen), snímaná oblast na sebe upozorní blikajícími hranami.

Záznam ukončíte rovněž klepnutím na symbol červeného čtverce umístěného pod nahrávanou oblastí. Následně obdržíte údaj o tom, kam byl výsledný soubor s příponou AVI umístěn. Zaškrtnuté políčko Mouse pointer znamená, že se v záznamu objeví i ukazatel myši, Use timer potom umístí do záznamu časomíru. U tlačítek myši máte možnost nastavit i specifické efekty při kliknutí, jako je barva a symbol kurzoru.

Na kartě To upravíte vlastnosti požadovaného záznamu, jako je použitý kodek (kliknutím na tlačítko Codec Options můžete zhoršit kvalitu záznamu za účelem zmenšení jeho objemu), zahrnutí zvuku do záznamu a cílová složka pro uložení AVI souboru.

Karta Advanced v neplacené verzi poněkud provokativně zeje prázdnotou. Za zmínku stojí snad jen tlačítko Add to Startup, kterým aplikaci zařadíte do fronty programů spouštěných automaticky po startu počítače.

Tlačítkem Stand By umístíte nástroj na pozadí, takže bude přístupný pro okamžité použití z nabídky system tray v pravém dolním rohu obrazovky.

Ohodnoťte tento článek!