Jako každý rok i letos bezpečnostní firmy uvádí na trh své oživené produktové řady. Na řadu přišel tuzemský Avast, jenž ve verzi 2015 chce zabodovat pár novinkami. Především pak nástrojem na zjištění zabezpečení domácí sítě. To znamená, že si mj. proklepne kvalitu hesel k Wi-Fi nebo k samotnému routeru.

Což je popravdě super, protože se třeba dozvíte o možném přístupu k routeru, o němž jste neměli páru. Někdo si možná ani neuvědomuje, že má slabé přístupové heslo k Wi-Fi, což síť činí zranitelnou. Ještě lepší je, že funkci obsahují všechny placené produkty Avast, včetně nejlevnější verze Pro.

 

Čekal bych, že si výrobce podobnou funkci nechá až pro mnohem dražší balíček Internet Security. Na základě vlastní studie firma tvrdí, že 80 % routerů je špatně zabezpečeno, čemuž bychom se nedivili. Dalším způsobem, jak bojovat s hrozbami, je nabídka vlastních zabezpečených serverů DNS.

Ty by měly zabránit uživatelům v připojení k podvrženým stránkám. Všechny stávající funkce, včetně antivirového testu, zabezpečení domácí sítě nebo kontrolu dostupnosti aktualizací nainstalovaných programů obsloužíte jediným tlačítkem. Což uživatele bezplatného Avastu z logiky věci trápit nemusí.

Právě nástroj na kontrolu nových verzí softwaru také doznal vylepšení, neboť upozorňuje na dostupnost aktualizací, ať už pochází od kohokoliv. Více oceníme asi odstranění lišt pro prohlížeče, včetně nastavení vyhledávače. Jako obvykle jsou k dispozici Avast Free Antivirus, Pro Antivirus, Internet Security a Premier. Správnou variantu si stáhnete z www.avast.com.

Zdroj: Avast Blog 1 | 2

Avast 2015 zkontroluje, jestli nepoužíváte slabé heslo k Wi-Fi či routeru
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas