Avast bude silnější. Kupuje tvůrce výborných programů CCleaner a Recuva

7
CCleaner
CCleaner

Tuzemský Avast je v nákupní náladě. Loni za 1,3 miliardy dolarů koupil konkurenční AVG. Včera oznámil, že se dohodl na převzetí dalšího soupeře, společnosti Piriform. Ta nedělá bezpečnostní software, ale nástroje pro optimalizaci a čistění počítače, což je oblast, do které Avast pronikl svými programy CleanUp a TuneUp. Cenu akvizici společnosti nesdělily. Piriform se stane součástí spotřebitelské divize Avastu, kterou vede Ondřej Vlček.

S Piriformem jste se už určitě setkali. Již 13 let vyvíjí čistič systému CCleaner, který kromě verze pro Windows nakonec vyšel i na Mac OS a Android. CCleaner má přes 2 miliardy stažení, 130 milionů aktivních uživatelů, z toho 15 milionů na mobilech. Každý měsíc lidem promaže 35 petabajtů přebytečných dat.

Kromě toho firma vyvíjí Recuvu, výborný nástroj pro obnovu smazaných dat, či Defraggler sloužící k rychlé a pravidelné defragmentaci pevných disků.

Avast slibuje, že jeho nástroje i programy Piriformu zůstanou samostatné. Měnit by se neměl ani obchodní model, kdy programy Piriformu jsou pro nekomerční účely zdarma, platí se za podporu, automatické aktualizace a využití k práci. To je ostatně model, který u svých produktů aplikuje i Avast.

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. 😀
  To je pěkné, že se výrobci sraček tak hezky spojují. 🙂
  Býval jsem uživatelem AVG (od verze 5), dokud se z toho kompletně nestal reklamní systém a podomní obchodník s leštěnými prdy v jednom s přídavnou a nepodstatnou funkcí antiviru. Sloučení s Avastem (další reklamní systém a rozesírač PC – problémy při upgrade na W10 byly vždy na vrub Avastu a jeho kernelové sondy).

  No a Ccleanerová mafie čistící svá PC domrtva si nic jiného než spojení s touhle dvojkou nezaslouží, za to, co těm PCčkám celé roky prováděla. 😀

  • Asi tak.
   Ale Recuva je dobrej software, az je mi lito, ze ted bude jeste vic spojovan se srackama typu Avast a Ccleaner.

   Ale zase je nutno uznat, ze Piriform musel mit skvelej marketing, protoze jinak si oblibu Ccleaneru rozumej placeba nedokazu vysvetlit. Je to proste zahada, kde se vzalo cisteni pocitace skrz Ccleaner. Ja kdyz chci vycistit pocitac, tak pouzivam stlacenej vzduch.

   • Tak tak, Recuvy je škoda, jinak s Avast a WCleaner to vidím úplně stejně, zbytečný sajrajt v systemu a v registrech, k ničemu jinému to není.
    No a s tím úspěchem WCleaneru sis vlastně odpověděl sám, je to geniální marketing. Niemandů, amatérů a laiků, je podstatně více než lidí kteří „vědí, jak se na lopatě sedí“, takže to chtělo A) dobře obkecat, jako že „bez toho nelze“ a „bez toho jakobyste nebyl“ a za B) zdůrazňovat všude kde jen lze, že je to ZDARMA (na to zase až takový marketingový genius být nepotřebujete) a máte vyhráno. Myslíte že někdo přemýšlí nad tím jak věci fungují, jestli jako třeba není dobré taky něco znát, popřípadě nastavit a že se někdo pozastaví nad tím jakto, že vám někdo dá něco co funguje zdarma? A o tom že reklamu tomuhle „produktu“ dělají weby napříč internetem (proč asi, to by mě zajímalo) ani nemluvím, to už pak jede jako povodeň ….
    Když se mi dostane do ruky PC na servis, které nemá nějaký vyloženě HW problém, a je tam třeba „jenom“ spadlý system, tak v tom ze 75% jede WCleaner, nebo jiný „čistič“ a „tunič“ a když je to zavirované (a lidi fakt dokážou věci), tak v tom jede dva a více antivirů současně nainstalovaných a „běžících“ v jednom systemu. Počítače těchto vychytávek prosté, se mi do ruky dostanou velmi zřídka …

 2. Zdá se mi to, nebo AVG … 2017 používá jádro AVASTU? Stejné volby (k ničemu) a přítomnost Powered by AVAST mé podezření zvyšují.

  Pokles výkonu VirtualBox GuestOSu cca 5x bez ohledu na nastavené vyjímky mne donutily AV této provenience z HostOSu odinstalovat. 🙁