Avast posiluje. Kupuje Inmite, tvůrce mobilních aplikací pro banky, ČT nebo O2

0

Tuzemská společnost stojící za jedním z nejznámějších antivirů kupuje české vývojářské studio Inmite, píšou dnešní Hospodářské noviny. Cena se prý pohybuje mezi 50 až 100 miliony korun. „Nové zakázky už firma brát nebude a zaměstnanci Inmite se stanou zaměstnanci Avastu. Naším základem jsou projekty z oblasti bezpečnosti. Takže i projekty Inmite se budou týkat hlavně bezpečnosti,“ říká provozní ředitel Avastu Ondřej Vlček.

Studio Inmite se dosud soustředilo především na český a slovenský trh, ale s novým majitele získá i globální ambice. Některé její aplikace už určitě znáte. Inmite vytvořilo mobilní klienty pro bankovní domy: Air Bank, Raiffeisenbank, Českou spořitelnu a Komerční banku. Pro Českou televizi vyvíjí mobilní verzi ČT24 a ČT Sport, dále má na svědomí mobilní samoobsluhu Moje O2 nebo řadu aplikací pro Škodu. Populární je také její SMS Jízdenka.

 

Vývojářský tým navíc experimentuje nejen s mobily, ale i dalšími hračkami jako brýlemi Google Glass, virtuální realitou Oculus Rift nebo bezdotykovým ovládáním Leap Motion.

Tým 40 lidí teď bude Avastu pomáhat především v bezpečnostním softwaru. Avast už dávno není jen desktopový balík pro ochranu počítače, ale zaměřuje se i na mobily a tablety s Androidem nebo iOS. Kromě antiviru a firewallu umí najít ztracené zařízení, filtrovat hovory, mobily vzdáleně spravovat a ovládat, zabývá se také zálohou dat nebo zabezpečenými VPN sítěmi.

Aktualizováno: Akvizici už potvrdil sám Avast„S Inmitem získáváme skvěle sehraný tým výborných mobilních vývojářů. Tato akvizice nám pomůže s urychlením růstu v mobilní oblasti a rozšířením kapacit napříč mobilními platformami,“ řekl Vincent Steckler, generální ředitel společnosti Avast Software. „Kyber-podvodníci stale častěji cílí na chytré telefony a tablety a uživatelé poptávají naše bezpečnostní řešení, která je ochrání před útoky na veřejných Wi-Fi sítích, phishingovými útoky nebo před ztrátou či krádeží identity. Lidé si jednoduše chtějí užívat svá mobilní zařízení, a zároveň mít jistotu, že jsou před takovými hrozbami chráněni. Neustálé inovace, které s sebou Inmite přináší, tuto potřebu bezezbytku naplňují a znamenají tak další plus pro naše uživatele po celém světě.“

 „Firma Inmite si vybudovala skvělé renomé v oblasti vývoje mobilních aplikací v našem regionu, kde patří ke špičce ve svém oboru.“ řekl Ondřej Vlček, provozní ředitel společnosti Avast Software. „V Inmite si velmi zakládají na své firemní kultuře, která podporuje kreativitu a zároveň zaměstnancům dává i velkou zodpovědnost. Měli jsme možnost poznat, že Inmite je tým talentovaných lidí, kteří se nebojí žádné výzvy – a tudíž nepochybuji o tom, že společnými silami dokážeme velké věci.“

„Od svého založení chtěli vývojáři v Inmite vytvářet aplikace, které lidem zjednoduší a zlepší život. A to se opravdu podařilo v řadě oblastí, jak dokazují úspěšné projekty pro telekomunikační firmy, banky nebo výrobce aut v České republice, na Slovensku a v Německu. Aby se firma mohla posunout dál a měnit globální mobilní svět, potřebuje velkého partnera, který věří, že v mobilních technologiích je budoucnost. Avasttuto vizi sdílí, a proto je pro spojení s Inmite ideální,“ popsala mluvčí společnosti Inmite, Barbora Petrová. 

Ohodnoťte tento článek!