AverLife ExtremeVision – přehrávač HD, jaký jsme si vždy přáli

0

Podpora všech možných formátů, Wi-Fi, gigabitová síťovka, po dvou USB a jednom eSATA – takhle by se dal v jedné větě shrnout přehrávač AverLife ExtremeVision od AVerMedia. Společnost, která se specializuje na počítačovou video techniku, vydává svůj teprve druhý přehrávač. Ale zatímco první je snadno přehlédnutelný, novinka je na tom papírově o mnoho lépe.

zdroj: AVerMedia

Ošklivý produktový obrázek nám toho o designu příliš nepoví, proto se vrhneme na specifikace. O konkrétní čipové sadě se nic nepíše, jen že dvoujádrový procesor si poradí s 1080p videem. To ale dnes všechny.

  • video: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP (XviD, DivX…), MPEG-4 AVC (H.264), WMV3/VC-1
  • zvuk: WMA9, WMA-Pro, LC-AAC, HE-AAC, Ogg, WAV/PCM/LPCM, DTS, DD, FLAC; DTS-HD a Dolby True-HD (obojí bitstream přenos přes HDMI)
  • fotky: JPEG, BMP. TIFF, GIFF, PNG

Dvojice USB 2.0 slouží k připojení dodávaného Wi-Fi donglu, ale také pevných disků. Překvapivá je podpora myši a klávesnice, ExtremeVision totiž obsahuje webový prohlížeč, takže na něm můžete číst zprávy a drbat na Facebooku nebo Twitteru. V základu je připraven na sledování streamů z YouTube, Live365 a jiných internetových televizí a rádií.

A pokud Wi-Fi nestačí, k dispozici je i gigabitová síťovka, to není v přehrávačích věc příliš běžná. Nevybavuji si žádný jiný, který to zvládne (to nevylučuje, že takový není). Rychlost už je dostatečná na veškeré sledování přes síť, ale z přehrávače by se mohl stát i souborový server. Bohužel neobsahuje interní pozici pro disk, takže budou muset stačit USB a rychlý eSATA. Navíc to vypadá, že ExtremeVision sám umí streamovat video do sítě. Podporuje UPnP a Samba server, jako souborový systém funguje FAT, FAT32, NTFS i EXT3.

Obrázek uživatelského rozhraní sice také nevypadá nijak pěkně, ale raději počkejme, jak poběží v reálu.

zdroj: AVerMedia

AVerMedia vybavila přehrávač HDMI, kompozitním a komponentním výstupem, pro zvuk je digitální S/PDIF, dvojice stereo cinchů a samozřejmě HDMI. AVerLife ExtremeVision Media Player už se objevuje i v našich e-shopech. Ceny se pohybují okolo 4500 korun.

Zdroj: AVerMedia

Ohodnoťte tento článek!