AVG už patří Avastu. Společně chrání 40 % domácích počítačů po celém světě

0

Avast ode dneška vlastní svého odvěkého rivala AVG. Obchod za 1,3 miliardy dolarů byl dokončen a teď přijde na řadu ta těžší část – propojení produktů a lidských zdrojů. Aplikace obou firem i jejich podpora zůstanou zachovány, takže si uživatelé nebudou muset zvykat na nové prostředí nebo odebrané funkce. Avast a AVG ale spojí virové laboratoře a AVG převezme testovací jádro Avastu. Odlišné programy tak v budoucnu budou mít stejné detekční schopnosti.

Avast kupuje AVG

Firmy budou muset propojit výzkumné a vývojové týmy i management. Hlavní změna přichází hned od hlavy. Dosavadní šéf AVG Gary Kovacs odchází a šéfem sjednocené firmy bude Vince Steckler, který Avast vede již od roku 2009.

 

AVG a Avast společně pokryjí přes 400 milionů koncových zařízení a okolo 40 % domácích počítačů. AVG s sebou přinese silnou pozici v malých a středně velkých firmách a také dříve zakoupenou společnost Location Labs, která nabízí mobilním operátorům bezpečnostní řešení pro smartphony. Avast zase dodá bezpečnostní cloud sestávající z 9000 serverů.

Nový Avast prý měsíčně zabrání miliardě útoků, zablokuje půl miliardy škodlivých adres, odrazí 50 milionů phishingových útoků a zkontroluje 9 milionů spustitelných souborů (čtvrtina jsou označeny jako závadné).

Máme teď mnohem širší technický potenciál, který nám umožňuje chránit naše uživatele ještě kvalitněji. Spojili jsme například virové laboratoře, ve kterých vznikají týmy, které se budou věnovat novým bezpečnostním hrozbám jako je sociální inženýrství, útoky směrované na IoT zařízení nebo ransomware, proti kterému bojujeme pomocí strojového učení. Jsme vybaveni lépe než kdykoliv předtím, abychom mohli porazit všechny, kteří chtějí uživatele na internetu poškodit,“ dodal Vince Steckler.

Avast aktuálně v AVG drží 87,3% podíl. Až do 14. října bude poskytovat odkupní nabídku pro zbývající minoritní akcionáře.

Zdroj: Avast

Ohodnoťte tento článek!