Až 100 000 dolarů dostanete za nalezení díry ve Windows 8.1 Preview

0

Za hledání chyb obvykle nic moc nedostanete, Microsoft například aspoň někdy za odměnu rozdává svůj software. Google ale platí za nalezená slabá místa v zabezpečení. Podle závažnosti si můžete vydělat od 500 do 1000 dolarů, případně i více. Podobný přístup zvolil Microsoft v souvislosti s blížícím se vydáním Windows 8.1. Jeho nabídku ovšem hned tak někdo nepřebije.

Společnost chce totiž každému, kdo objeví zranitelné místo v chystaném operačním systému, dát dokonce enormní částku, která se může vyšplhat až na 100 000 dolarů. Nebude draze vyplácet každou prkotinu, nýbrž jen skutečně novátorské postupy, jak ovládnout Windows 8.1 Preview. Microsoft se z neobvyklých způsobů hackování poučí a těžit z toho budou všichni uživatelé.

 

Tím ale společnost s odměnami neskončí. Dalších 50 000 dolarů můžete získat za nápady, jak zlepšit zabezpečení. Nejmenší peníze dostanete za objevení zranitelného místa v Internet Exploreru 11 Preview. Za kritickou díru vám firma vyplatí až 11 000 dolarů. Jak zmíněné a dosud nevydané produkty napovídají, programy s odměnami budou odstartovány až 26. června. Pouze poslední z nich bude výrazněji časově omezený, neboť skončí 26. července.

Zdroj: MSRC via Neowin

Ohodnoťte tento článek!