Jednoho z uživatelů Redditu bolelo koleno. Nechtěl marnit čas doktorů, a tak si šel najít nějaké rady pomocí Googlu. Ten jej však ve výsledcích na dotaz „knee pain“ překvapil tlačítkem, které by jej přes videochat spojilo s opravdovým lékařem. Jde o omezený test a veškeré poplatky by při spojení zaplatil sám Google.

Google testuje videochaty s doktory
Google testuje videochaty s doktory  

Podobnou službu už Google spustil před rokem. Jmenuje se Helpouts a funguje jako komerční verze Hangouts. Doktoři mohou na dálku radit pacientům, učitelé mohou vzdáleně poskytovat přednášky, kuchaři udělají kurzy vaření apod. Google zprostředkuje spojení a vezme si část platby, kterou divák/posluchač zaplatí tomu, kdo videochat provozuje. Od té doby jsme o Helpouts neslyšeli. Integrování přímo do vyhledávače by mohlo službu zpopularizovat.

Google potvrdil magazínu Gizmodo, že na novince opravdu pracuje. „Když hledáte základní informace o zdraví – například něco o nespavosti nebo otravě jídlem –, naším cílem je poskytnout vám nejlepší dostupné rady. Testujeme tuto novou funkci, abychom zjistili, jestli je pro lidi užitečná.

 

Zdroj: jasonahoule, Engadget, Gizmodo

Ohodnoťte tento článek!