Ballmer 500 milionů uživatelů Windows 8 vůbec nepředpovídal!

0

Před pár dny Steve Ballmer na jedné akci v Jižní Korei údajně prohlásil, že do konce příštího roku získají Windows 8 až 500 milionů uživatelů. Tato optimistická předpověď však prý vznikla nesprávnou interpretací jeho projevu. Microsoft nyní tvrdí, že nejvyšší šéf toto nikdy neřekl. Původní zpráva, která svět informovala, si prý spletla pojmy, protože Ballmer ve skutečnosti hovořil o základně uživatelů Windows 7. Polovina miliardy uživatelů podle jeho slov představuje jen potenciální zákazníky, kteří své stávající stroje mohou upgradovat na Windows 8.

Tip: Předpověď: Windows 8 získají 500 milionů uživatelů do konce roku 2013

Prodat 500 milionů licencí by bylo opravdovým trhákem. Připomeňme si, že Windows 7 získala status nejrychleji prodávaného operačního systému všech dob. Na trhu se nachází od října 2009 a zhruba 525 milionů licencí prodala za dva roky. V prvním roce to bylo asi 225 milionů kusů. Osmičky by musely být fenomenálně úspěšné, aby dosáhly 500 milionů v prvním roce. Přiznejme si to, prodeje Sedmiček táhnou dopředu firmy, které konečně opouští Ikspéčka, případně jiné systémy. Osmičky představují něco nového, co se firmám pravděpodobně moc líbit nebude, naopak se tomu budou hodně bránit.

 

Nový operační systém cílí na koncového uživatele. Jenže ani ten prozatím obecně není příliš důvěřivý, těžko čekat, že všichni okamžitě přijmou Metro za své a hromadně přejdou na Windows 8. Alespoň jsme si vyjasnili, že Ballmer tak přehnaně optimistický není. Pouze hovořil o tom, že základna uživatelů Windows 7 čítá 500 milionů strojů. V této souvislosti se při svém projevu o připravovaném produktu dokonce vůbec nezmínil! Redmondští pouze poukazují na to, že tyto stroje by mohly být na Windows 8 klidně upgradovány. Což neznamená, že budou.

Zdroj: Computerworld via Neowin

Ballmer 500 milionů uživatelů Windows 8 vůbec nepředpovídal!

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Z vlastní zkušenosti: pracovnící firem především pracují na softwarech v dané firmě, OS je jen omáčka, která nemá zdržovat a má maximálně sloužit pro mimopracovní činnost = netování ;-). Když nastoupil OS Vista a byl první SP, vyzkoušel se zkušebně nasadit tak jako Linux. Náklady na servis od ITIKů  byly srovnatelné. Jak je to možné? Jednak vše se jim neskutečně zpomalilo (i po investici do HW) proti práci s XP = volání ITIKům, že jsou nespokojeni ať se to řeší. Pak jiný vzhled onoho prostředí, který spoustě pracovníkům vůbec nevyhovoval = opět náklady na přenastavování na vzhled jako v XP. Stabilita OS ve firemním prostředí zůstala stejná, protože tam vždy existují omezení na instalování různých softwarů od uživatelů.

    Suma sumárum … dokud XP a stroje na kterých to šlapalo fungují, není žádný důvod na přechod výše. Při přechodu z počátku byly náklady na HW, SW (jelikož firemní SW se musel upravovat, aby fungoval bez problémů) a IT servis. Věřím, že náklady na IT servis by za čas klesly, ale opět na úroveň jako u XP.

    Další problém většinou vyvstal když se objevily Visty nebo 7čky a provoz se W2k3 … to byl také zákuseček. Nádherné, když se vytváří profil na takových 7čkách a zadrhne se vytváření poštovního účtu ;-). Takže následně nebo nejlépe ještě před upgradovat všechny servery nové systémy. Což věřím, že se musí MS hodně líbit, protože dolárky se sypou. Doba je holt spotřební …