Ballot obrazovka není příliš účinná

0

V březnu tohoto roku byl Microsoft donucen zavést takzvanou ballot obrazovku, která se objeví téměř všem uživatelům systému Windows v Evropě a nabídne jim ke stažení další prohlížeče, mimo předinstalovaného Internet Exploreru.

Účelem této obrazovky mělo být zvýšení konkurenceschopnosti ostatních prohlížečů, které Microsoft údajně utlačoval svým monopolistickým postavením a začleněním prohlížeče Internet Explorer do systému Windows.

Dle statistik serveru statcounter.com však mezi Evropou a celým světem není žádný výrazný rozdíl: rozdíl mezi růstem či poklesem podílu mezi lednem a říjnem tohoto roku není u žádného z prohlížečů větší jak 1 %. Internet Explorer klesl o 5,25 % v Evropě a 5,92 % celosvětově, Firefox poklesl o 1,23 % v Evropě a 0,41 % celosvětově, Chrome si v Evropě polepšil o 6,4 % a o 6,24 % v celosvětovém měřítku.

Prohlížeč Opera, jehož autoři pomohli svou žalobou celou situaci vedoucí k ballot obrazovce vytvořit, si v Evropě kupodivu polepšil jen o 0,05 % a o 0,8 % celosvětově. Prohlížeč Safari si v Evropě polepšil o 0,86 %, avšak jeho celosvětový podíl se nezměnil.

Zdroj: Statcounter via Neowin

Ohodnoťte tento článek!