Ballot screen proplul už i do Windows 8. Windows Update distribuuje aktualizaci

0

Microsoft se v minulosti kvůli prohlížečům dostal do křížku s Evropskou unií, které rozhodla, že podnik zneužívá monopolního postavení. Aby tak nebyl v popředí pouze Internet Explorer, nařídila Unie, že se ve Windows musí ukazovat nějaká nabídka s různými prohlížeči. Dva a půl roku starý rozsudek stále platí, přičemž ještě bude platit po zhruba stejně dlouhé období. Microsoft se totiž zavázal k plnění nařízení po pět let. Vznikla tedy webová stránka www.browserchoice.eu. Uživatel ale musel být na její existenci nějak upozorněn.

Tip: Ballot screen opět na scéně, Redmondským hrozí pokuta od Evropské unie

Firma proto zahájila distribuci aktualizace pro Windows XP a novější, jež nabídku s prohlížeči zobrazila. Unie s tímto řešením spokojená byla, avšak před nedávnem se zjistilo, že se distribuce uvedené aktualizace někde zadrhla. Snad půl roku ji někteří majitelé Windows 7 vůbec neviděli, ačkoli měli. Microsoft zareagoval, že prý šlo o chybu a nabídl prodloužení doby zobrazení tzv. ballot screenu o patnáct měsíců. Není se čemu divit, vždyť mu hrozí pokuta ve výši 10 % z ročních zisků.

 

Letos v srpnu se z nabídky ztratilo Safari od Applu, které vystřídal pod Windows mnohem populárnější Maxthon. Hlavní událostí je ale příchod obrazovky do Windows 8. Distribuce příslušné aktualizace (KB976002) s nabídkou výběru prohlížečů byla zahájena 4. září 2012. Její dostupnost jsme si ověřili, i nám se ukázala. Pokud si koupíte Windows 8, můžete si být jistí tím, že vám Redmondští opět dají vybrat. Aspoň na území Evropské unie ano.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!