Barevné a s více funkcemi. Pebble představilo nové chytré hodinky Time

0

Původní Pebble se staly obrovským hitem. Dodnes jde o druhým nejvýdělečnější projekt na Kickstarteru. Firma si na jaře 2012 řekla o 100 000 dolarů, ale nakonec získala více než stokrát tolik, přes 10 milionů dolarů. Loni Pebble přišlo s redesignovaným a kovovým modelem Steel, v jádru to však stále byly stejné hodinky.

Dva roky softwarových aktualizací z hodinek udělaly ještě užitečnější zařízení, tvůrci také prodloužili výdrž a naposledy přinesli také kompatibilitu s notifikacemi pro Android Wear. Dodnes se hodinek Pebble prodalo více než milion.

Co nová generace? Pebble Time staví na výhodách, kvůli kterým si lidé kupovali i předchozí modely. Hodinky vydrží až týden, jsou voděodolné a uživatelé na nich rozjedou všech více než 6500 aplikací a vzhledů, které byly dosud vytvořeny.

Poprvé s barvami a zvukem

Hlavní novinkou je displej typu e-paper s 64 barvami. Stále není dotykový, ale na druhou stranu barvy nic neseberou na čitelnosti na sluníčku ani na výdrži. Přibyl mikrofon, takže bude možné posílat hlasové vzkazy na zmeškané notifikace nebo nahrávat poznámky. Pebble Time jsou také o 20 % tenčí, na výšku už mají „jen“ 9,5 mm. I nadále můžou uživatelé nahradit původní náramky vlastními se šířkou 22 mm. Pebble vydá i 3D plánky pro kutily, kteří si budou chtít vytvořit vlastní kryty nebo dokovací kolébky.

Neméně důležitým zlepšovákem je pak nové uživatelské prostředí. Jmenuje se Timeline (časová osa) a využívá třech bočních tlačítek. Když zmáčknete to vrchní (=minulost), dostanete se ke zmeškaným e-mailům, doposud ušlým krokům nebo sportovním výsledkům. Spodní tlačítko (=budoucí) vede ke kalendáři, počasí, budíkům. Prostřední (=současnost) zobrazí hodiny a otevírá aplikace. Timeline se časem dostane i do původních Pebble a Pebble Steel.

Hodinky se umí spojit s libovolným Androidem 4.0+ a iOS 8+. Zmiňované hlasové vzkazy budou na Androidu fungovat se všemi aplikacemi jako Hangouts, Gmail, WhatsApp App, Facebook Messenger apod., na iOS budou zatím jen pro Gmail. Vzkaz bude možné nahrát a poslat jako soubor, ale tvůrci pracují i na převodu hlasu na text. Co chybí (možná jen zatím), je komunikace se Siri nebo Androidem Now, v tom budou hrát prim hodinky Apple Watch a ty s Androidem Wear.

Tvůrci Pebble nadále zůstávají hodně otevření vývojářům třetích stran a chystají i nové API. Webové stránky budou moci přímo na Timeline posílat informace i bez zvláštní aplikace. Další API přinese zmiňované hlasové rozpoznávání textu, možnost pomocí Bluetooth ovládat ostatní zařízení a ostatní vývojáři budou moci přidávat nové senzory a doplňky pomocí zvláštního portu (na zadní straně místo boku jako u starší generace). Ten nebudou sloužit jen pro nabíjení, ale zřejmě i pro připojení GPS, snímače srdečního tepu apod.

 

Pebble Time přijdou ve třech barevných variantách: červené, bílé a černé. Tělo je z polybarbonátu, ale kolem displeje je kovový rámeček a samotný displej chrání odolná vrstva Gorilla glass. Standardní cena hodinek bude 199 dolarů, první zájemci je mohli mít už za 159 nebo 179 dolarů. K prvním uživatelům se dostanou letos v květnu.

Time zboří rekordy Kickstarteru. Cílovou částku 500 000 dolarů firma vybrala za 20 minut. Za dalších deset padlo mega a za první hodinku tvůrci nasbírali dva miliony dolarů. K třetímu milionu stačili další půlhodinka. Neskutečný výkon.

Zdroj: Kickstarter

Ohodnoťte tento článek!