Barts na 970 MHz od výroby: Sapphire Toxic

0

Oblíbený výrobce grafických karet s čipy AMD pod chladičem vytahuje další eso z rukávu. Proti přicházející GeForce GTX 560 Ti z tábora zeleného goblina vytasil Sapphire již známé čipy Barts, ale nyní jsou osazeny firemním chladičem využívajícím parní komoru k účinnému chlazení jádra.

Na trh míří dokonce dva modely. Prvním z nich je Radeon HD 6870 Vapor-X Edition, který je poháněn referenčním čipem s 1120 stream procesory a taktem 900 MHz. Jádru sekunduje 1 GB paměti s efektivní frekvencí 4200 MHz.

Druhý „toxický“ model je již z výroby vyladěný na 970 MHz pro jádro (a stream procesory) a na 4600 MHz efektivně pro paměti. Chladič oproti modelu Vapor-X změn nedostál, pouze bílou nálepku nahradila černá.

Konektorová výbava obou karet zůstala vůči referenčním modelům nezměněna. Přítomny jsou dva mini DisplayPort, jeden HDMI a dva DVI výstupy. Předprodejní cena modelu s referenčními takty začíná těsně pod hranicí pěti a půl tisíce korun. „Toxický“ model je zhruba o jednu až dvě stokoruny dražší. Obě karty by měly být dostupné koncovým zákazníkům do dvou týdnů.

Zdroj: TechConnect.com

Ohodnoťte tento článek!