Be Quiet Power Zone: nová série výkonných zdrojů s 80Plus Bronze [Computex]

0

Pár zdrojů od německé společnosti Be Quiet jste již u nás mohli vidět v recenzi. Vyznačují se především velmi tichým provozem a u dražších sérií také vysokou kvalitou. Avšak ne každého láká pořizovat si 850W zdroj za 5300 Kč a proto Be Quiet uvedl na Computexu novou sérii Power Zone.

 

Slovy zástupce této společnosti, který se na „stánku“ vyskytoval, se jedná o vhodnou a hlavně levnější alternativu k jejich nejvyšší sérii Dark Power Pro 10. Jedním z náznaků budiž certifikace „pouze“ 80Plus Bronze. Naopak nabízí plně modulární kabeláž, o chlazení se stará tichý 135mm ventilátor Be Quiet ze série SilentWings a další ventilátory starající se o průtok vzduchu ve skříni je možno připojit do zvláštních konektorů, u kterých si zdroj reguluje otáčky zřejme podle své aktuální teploty.

Be Quiet Power Zone Be Quiet Power Zone Be Quiet Power Zone Be Quiet Power Zone

Podobně, jako má Enermax „technologii“ HeatGuard, která ještě půl minuty až minutu po vypnutí zdroje ponechává ventilátor v běhu, aby se snížila teplota součástek, představil Be Quiet obdonou „vymoženost“ pojmenovanou Cool*off, která však ponechává ventilátor v běhu celé další tři minuty.

Be Quiet Power Zone Be Quiet Power Zone Be Quiet Power Zone Be Quiet Power Zone

V nabídce budou čtyři modely s výkonem 650 W, 750 W, 850 W a 1000 W. Počáteční cena by u nejslabšího modelu měla být pod 100 EUR, tudíž by se mohlo jednat o konkurenci Enermaxu Triathlor, Seasonicu M12II, atd. Podle rychlého náhledu přes mřížku a ventilátor to vypadá, že výrobcem elektroniky je FSP, avšak značku kondenzátorů a další součástky jsem nebyl schopen rozeznat, tudíž se nechejme překvapit, jak kvalitní série Power Zone bude.

Be Quiet bude ke zdrojům Power Zone poskytovat pětiletou záruku. Na trhu by se měly objevit v průběhu srpna a to za již zmíněných méně jak 100 euro u 650W modelu.

Ohodnoťte tento článek!