Be quiet! uvádí chladiče Dark Rock 2 a Dark Rock Pro 2

0

Německá společnost Be quiet! je známá především pro své tiché zdroje, ale pozornost si jistě zaslouží i její chladiče.

Nové modely jsou inovovanými verzemi předchozích modelů Dark Rock Pro C1 a Dark Rock Advanced C1. Hlavními novinkami jsou přitom 135mm ventilátory SilentWings a vylepšený upevňovací systém.

Be quiet! Dark Rock 2

Menší model, Dark Rock 2, má typickou konstrukci v podobě jedné věže hliníkových žeber, do kterých je teplo odváděno šesti trubičkami heatpipe s průměrem 6 mm.

Be quiet! Dark Rock 2

Samotné chlazení zajišťuje jeden 135mm ventilátor s velmi nízkou maximální udávanou hlučností 21,2 dB(A). Tato kombinace by měla uchladit až 180 W ztrátové energie.

Be quiet! Dark Rock 2

Vlajková loď, model Dark Rock Pro 2, využívá dvou věží chlazených dvěma ventilátory. Výrobce u něj slibuje nejlepší poměr výkon-hlučnost a nejvyšší spolehlivost na trhu. 

Be quiet! Dark Rock Pro 2

Chladič využívá sedmi trubiček heatpipe s průměrem 6 mm. Vnitřní ventilátor je shodný jako u svého menšího sourozence, tedy 135mm model SilentWings, nicméně vnější ventilátor má pouze 120mm.

Be quiet! Dark Rock Pro 2

Maximální hlučnost by měla dosahovat úrovně 26,4 dB(A), což je velmi dobré na chladič s dvěma ventilátory. Poradit by si měl s procesory vyzařujícími až 220 W ztrátové energie.

Be quiet! Dark Rock Pro 2

Oba chladiče mají žebra s temně poniklovaný povrchem a černý kartáčovaný vrchní kryt vyrobený z hliníku. Na základě ohlasů byl též vylepšen uchycovací systém chladičů. Nejen, že je nyní kompatibilní i s paticí pro procesory LGA 2011, ale uchycení by mělo zabrat kratší dobu a s menším vynaloženým úsilím.

Be quiet! Dark Rock Pro 2

Oba chladiče by měly býto dostupné od dubna 2012 za doporučenou maloobchodní cenu €55 (cca 1400 Kč) za model Dark Rock 2, resp. €73 (cca 1800 Kč) za model Dark Rock Pro 2.

Zdroje: VR-Zone, TechPowerUp, Be quiet! Dark Rock 2, Dark Rock Pro 2

Ohodnoťte tento článek!