Be Quiet uvedl chladič Pure Rock s dobrým zpracováním a cenou 910 Kč

0

Be Quiet připravil velmi zajímavý chladič s dost možná zajímavým poměrem ceny a výkonu. Pure Rock, jak se tento model nazývá, se vedle relativně nízké ceny blýskl zpracováním. Přestože se jedná o jeden z nejlevnějších modelů značky, nechybí vrchní kryt z kartáčovaného hliníku a heatpipe zakončené hliníkovými krytkami.

Pure Rock je vysoký 155 mm, široký 121 mm a hluboký 87,5 mm, přičemž jeho hmotnost dosahuje 660 g. Hliníkovým pasivem probíhá čtveřice heatpipe tvarovaných do tvaru písmene „U“ s průměrem 6 mm. Základna je vyrobena z poniklované mědi a je na ní aplikována teplovodivá pasta.

Výrobce s chladičem dodává 120mm ventilátor Silent Wings s maximální hlučností 26,8 dBA při 1500 ot./min, respektive 19 dBA při poloviční rychlosti otáček. Průtok vzduchu při maximálním zatížení dosahuje 87 CFM, tedy 148  m3/h, a životnost Be Quiet udává na vcelku slušných 80 000 hodin. Ventilátor je napájen 4pinovým kabelem o délce 22 cm a podporuje regulaci pomocí PWM.

 

Pure Rock by měl být dostupný za doporučenou koncovou cenu 32,9 €, což v přepočtu činí necelých 910 Kč. Na pultech obchodů se zatím nevyskytuje, byť by se měl objevit v nejbližší době. Chladič podporuje všechny stávající patice Intel a AMD a procesory do TDP 130 W.

Be Quiet Pure Rock

Zdroj: Be Quiet!

Ohodnoťte tento článek!