Beatles zítra zamíří do hudebních půjčoven Applu, Googlu, Deezeru nebo Spotify

0

Před pěti lety slavil Apple velký svátek, podařilo se mu do iTunes Storu zahrnout kompletní diskografii nejslavnější kapely historie. Letos podle časopisu Billboard bude možné všechna alba Beatles poslouchat také v hudebních půjčovnách. Apple tentokrát na svou službu Music nedostal exkluzivitu, ale skladby budou také v Google Play Musicu, Spotify, Tidalu a zřejmě i Deezeru.

Podle Billboardu se Beatles dostanou do streamingových knihoven už zítra na Štědrý den. Byl by to krásný dárek pro posluchače a hlavně vzpruha pro samotné služby, proti kterým se hudebníci poslední dobou ohrazují. Na vině je především Spotify a jeho bezplatný poslech s reklamou, který leží v krku mainstreamovým umělcům jako Adele, Coldplay nebo Taylor Swift. Ti své nové desky v tamním katalogu buď nepublikují vůbec, nebo až po několika měsících.

Oživeno: Tak už je to oficiální. Stránky Beatles.com hlásí, že diskrografie „Brouků“ bude dostupná ve službách Amazon Music, Apple Music, Deezer, Google Play, Microsoft Groove, Rhapsody, Slacker, Spotify a Tidal.

 

Zdroj: Billboard via Recode

Ohodnoťte tento článek!