Belkin kupuje Linksys, domácí síťové produkty od Cisca

0

Belkin pohltí svou konkurenci. Kalifornská společnost se dohodla s Ciscem na akvizici divize Linksys, která vyvíjí síťová zařízení pro domácnosti a malé firmy. Odkupní cenu Linksysu firmy nezveřejnily, obchod by měl být dokončen v březnu 2013. Díky akvizici bude Belkinu patřit 30% amerických SOHO řešení. Firma se zavázala, že značku Linksys zachová, převezme technickou podporu a převede záruky od Cisca.

Cisco Cloud Connect
Posledními novinkami Linksysu je produktová řada EA

Produkty Linksysu se výrazně překrývají s nabídkou Belkinu. Jde především o karty, DSL modemy, routery, switche, IP telefony nebo adaptéry Powerline. Belkin však má šiřší záběr i mimo síťové prvky, neboť vyrábí i příslušenství pro smartphony, tablety a jiná chytrá zařízení.

Cílem Belkinu je stát se jedničkou na trhu připojených domácností a bezdrátových sítí a tato akvizice je důležitým krokem k realizaci našich plánů,“ řekl Chet Pipkin, výkonný ředitel Belkinu.

Linksys v roce 1988 založili Janie a Victor Tsaovi v jedné kalifornské garáži. Firma na domácím trhu v devadesátých letech rychle vyrostla. Pak kolem ní začalo kroužit Cisco, jež nakonec za Linksys zaplatilo půl miliardy dolarů. Součásná cena ale bude pravděpodobně nižší.

 

Zdroj: Belkin

Belkin kupuje Linksys, domácí síťové produkty od Cisca
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zajímal by mě názor čtenářů. Kdybyste měli do několika PC učeben na základní škole nakoupit nová PC, koupili byste 60 kusů PC s i3-2120T (DirectX 10.1) nebo za stejnou cenu 54 kusů i3-3220T (DirectX 11)? Jinak jsou PC identická. Instalovat se budou nejdřív WIn7, za pár let Win8, příp. Win9.

    Má smysl investovat u školních PC do podpory DirectX 11, nebo úplně stačí DirectX 10.1 a za ušetřené peníze je lepší pořídit o 6 ks PC víc?

    Existuje nějaké aplikace, kde by se nepodpora DirectX 11 mohl časem vymstít? PC nejsou utčena pro hraní her.

  2. zalezi ci ti 54 ks bude stacit (pokial viem jedna trieda moze mat ak od 15 do 25 ludi  aspon za mojich cias to tak bolo ), ale ak potrebujes 100 ks tak je jedno ci budes mat 54 alebo 60 , stale sa bude par ludi tlacit pri jednom kompe , to uz potom im radsej ukazat modernejsiu technologiu , zalezi co na tom budu robit .ak budu chodit na FB tak to kup 300 pc za stvrtinovu cenu .a moze na tom ficat cela skola .