Belkin: opravdu sexy novinky

0


Ušpinili jste myš? Umyjte ji!

Mohl jsem si tak zblízka osahat produkty, na které nebyl v Hannoveru čas. V nabídce Belkinu pro první polovinu letošního roku je spousta zajímavých produktů, z nichž mě zaujalo především pár extravěcí.

 Fotogalerie: Belkin na veletrhu CeBIT 2008

(celá galerie)

Bezdrátové USB

A čím jiným bych měl začít, než bezdrátovým USB. Bezdrátové řešení Belkinu patří mezi první zařízení využívající této nové bezdrátové technologie, který je možný v Evropě zakoupit. V první fází se bude zařízení nabízet pouze v balíku čtyřportového USB rozbočovače a USB donglu pro připojení do počítače, později budou v nabídce také samostatné rozbočovače.

Předpokládá se totiž, že výrobci výpočetní techniky i spotřební elektroniky začnou podporu bezdrátového USB do svých zařízení implementovat, tudíž vám bude stačit pouze jedno zařízení.


Bezdrátové USB bude dostupné v setu rozbočovače a donglu

Dosah zařízení je deset metrů, přičemž maximální rychlosti (teoretická rychlost odpovídá specifikaci USB 2.0) dosahuje maximálně na vzdálenost tří metrů. Od tří do deseti metrů se přenosová rychlost snižuje přibližně na hodnou 100 Mb/s.

Fotogalerie: Belkin Wireless USB

 

(celá galerie)

Na bezdrátové USB se opravdu těším: jen si představte, jak se zjednoduší například notebookové dokovací stanice. Budete mít notebook s integrovaným bezdrátovým USB, který se připojí ke klávesnici, myši i domácí tiskárně jen tím, že jej položíte na stůl v dosahu bezdrátového USB rozbočovače. Nebudete tak muset zapojovat další kabel (pravda, kabelu elektrické sítě se prozatím nezbavíte).

Poznámka: pokud video nevidíte (pouze se jakoby dlouze načítá), používáte bohužel chybovou (tato chyba způsobuje chybné rozpoznání vaší verze) betaverzi Flash modulu ve vašem prohlížeči. Prosím, nainstalujte si v tomto případě aktuální verzi (odkaz ke stažení), která je k dispozici zdarma. Děkuji. 

Cena balíku čtyřportového rozbočovače a USB donglu je stanovena na 5 499 korun.

Pět lidí u jednoho iPodu

Vypadá jako malá hvězdička s ocáskem. Jmenuje se RockStar a má rád hudbu i vaše přátele. Ano, RockStar je elegantní zvukový rozbočovač, který umožní poslouchat hudbu z jednoho zdroje (například iPodu) hned pěti lidem prostřednictvím sluchátek. Pokud se rádi dělíte o své skladby s někým jiným nemusíte již poslouchat každý jedno sluchátko (což především u stereo přehrávačů opravdu není dobrý nápad). RockStar bude stát 349 korun a přehrávač ani pětice sluchátek není součástí balení 🙂


Jeden přehrávač, pět sluchátek

Staňte se mistry

Hrajete hry na běžné klávesnici a stále nejste nejlepší? Pak možná není chyba ve vás, ale ve vaší klávesnici. Co takhle zkusit něco jiného, něco speciálního? V novinkách Belkinu mě zaujala herní megaultrahyperpodivná herní klávesnice n52te SpeedPak, která je určena pro hráče akčních her nebo strategií (na letecké simulátory ji opravdu moc nevyužijete).


Pozvedněte Counter Strike na vyšší úroveň

Zajímavé vlastnosti zmíním v několika bodech:

  • klávesnice je podsvícená pro dobrou orientaci v temném hráčském doupěti,
  • patnáct tlačítek je plně programovatelných,
  • měkká podložka pod zápěstí je nastavitelná,
  • programovatelný osmisměrný ovladač pro palec,
  • neklouzavé gumové nožky,
  • přepínání mezi třemi klávesovými stavy.

Poslední vlastnost nechám samostatně, aby nezapadla. Software Razer umožňuje snadnou úpravu a nastavení na míru každému hráči a specifickým požadavkům jednotlivých her. Navíc má klávesnice vestavěnou paměť, do které se tyto vytvořené profily ukládají. Pokud tak přijdete k cizímu počítači (například na game party nebo jinde), pouze připojíte svou n50te SpeedPack a ihned máte k dispozici klávesnici, na kterou jste zvyklí, včetně nastavení a maker, se kterými umíte hrát. To vše za méně než patnáct stokorun.

Malá návnada závěrem

V nabídce Belkinu stojí za zmínku ještě zcela vodotěsná omyvatelná myš a flexibilní přenášecí podložka Mouse Trap. Ale o těch teď nic psát nebudu, protože připravuji jejich test. A víte co? Beru myš a jdu s ní na ryby. Bude dobrou návnadou?


Podložka nebo past na myši? Obojí!

 Odkazy k tématu: Belkin

Belkin: opravdu sexy novinky

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte