Jako z jiného světa: Lukašenko vyzývá k návratu k tlačítkovým telefonům, smartphony prý sledují Američané

12
Lukašenko reuters 1
Lukašenko
-
Zdroj: reuters

Kontroverzní prezident Běloruska Alexander Lukašenko, který podle mnoha indicií zfalšoval poslední volby v zemi, vyzval k návratu k tlačítkovým telefonům. Již dříve diktátor sdělil, že sám žádný smartphone nemá.

Lukašenko kritizoval majitele smartphonů, podle něj „chytří lidé“ již dávno přešli na tlačítkové telefony. „Chceš, aby tě Američané každou minutu sledovali, kde jsi a co tam děláš na těchto iPhonech?“ řekl Lukašenko na běloruském lidovém shromáždění v Minsku. Akce trvá dva dny a hostí témeř tři tisíce pozvaných účastníků včetně zahraničních delegátů. Má projednávat plán na příští pětiletku.

Pro srovnání, vůdce Severní Koreje používal v roce 2013 (novější data nejsou k dispozici) telefon od HTC a Putin byl předloni vyfocen u počítače s Windows XP.

Britská vláda zveřejnila stanovisko, že lidové shromáždění čítá pouze předem vybrané delegáty a je zcela prosto opozice. V Bělorusku se již několik měsíců konají násilně potlačované protesty, na něž se obyvatelé domlouvají i prostřednictvím smartphonů.

zdroj: Alexander Mitrofanov

Jako z jiného světa: Lukašenko vyzývá k návratu k tlačítkovým telefonům, smartphony prý sledují Američané
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70.59%) 17 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. thegrid – šíleného diktátora a vraha nazvete „kontroverzní“? a bohudík pravdu nemá!
  odb – ruským poddaným nevadí ani tolik šmírování od Androidu, nebo iOS, ale spíš špiclování, registrace pod svojí adresou a jménem, zákaz VPN, beztrestné bití, vraždění a nemožnost domoci se práva od kriminální státní oligarchie!

  Jinak ovšem proti praktikám nejen Google, ale třeba i FB a dalších by se měli spojit všichni, kdo to se svobodou na netu myslí vážně.

 2. V chytrem telefonu stačí vypnout data, a už vás nikdo sledovat nemůže.
  Bude sice z něho hloupý telefon, ale lepší než tlačítka.
  Pak jsou složitější postupy. Nahradit aplikace nebo jim zakázat určování polohy a používání dat. Například mapy.cz od seznamu fungují dobře. Co waze koupil google, tak se mu nedá věřit 🙁

 3. Lidi jsou tupý. Například erouška má jen 1.5M instalací. To je tragicky málo. To fakt raději budeme umírat na covid než si nainstalovat aplikaci, která je neškodná.
  Ale bubák „šmírovani“ funguje dobře. I když v tomto případě je jednoduše vyvratitelny.