Benchmark v náročné hře Metro 2033

0

Začátkem týdne zveřejnil vydavatel hry Metro 2033 aktualizaci, která jednu z vůbec (hardwarově) nejnáročnějších her pro PC obohacuje o samostatně spustitelný benchmark. Ten není nepodobný nástroji, jaký znáte třeba z Far Cry 2. Doufejme, že stejně jako Ubisoft, i THQ zpřístupní dříve či později benchmark i těm,c o hru nevlastní. Metro 2033 je přeci jen titulem, který obsahuje velkou škálu moderních technologií používaných v 3D hrách (DirectX 11 včetně teselace, rozšířenou PhysX, velmi detailní modely atd.) a jako benchmark postačí určitě ještě nějaký ten pátek.

Po stažení aktualizace skrze Steam najdete benchmark ve složce, kde máte Steam a hry pro něj (…Steamapps/Common/Metro 2033). Zde stačí spustit metro2033benchmark.exe a následně v dialogu můžete nastavit rozlišení, míru detailů, počet opakování atd. Výsledkem jsou nejen průměrné a min. i max. hodnoty snímků za sekundu, ale také graf průběhu fps. Na použité lokaci z úrovně Frontline se dá otestovat i pokročilá PhysX (např. u výbuchů).

Své výsledky můžete jako obyčejně vkládat do už připraveného vlákna Metro 2033 benchmark v sekci Benchmarky ve fóru. Nezapomeňte uvést nastavení a testovanou sestavu (HW, ovladače a OS).

Ohodnoťte tento článek!