Benchmarky nejsou důležité. IE9 bude cílit na běžné weby

0

Připravovaná devátá verze Internet Exploreru prozatím vyniká především rychlostí v různých testech založených především na nových technologiích. Otázkou však zůstává, jak si poradí ve světě běžného internetu – tedy mimo speciálně vytvořené testy.

Benchmarky jsou jedna věc, výkon při opravdovém použití by však měl být samozřejmě na prvním místě. Také proto se nový prohlížeč snaží optimalizovat právě pro použití v této oblasti. Dle vyjádření Microsoftu to však zdaleka není tak jednoduché – prohlížeč se totiž skládá z celé řady subsystémů a každá webová stránka je zatěžuje jinou měrou.

Microsoft zatížení jednotlivých částí zpracování stránky otestoval s Internet Explorerem 8 na pěti zpravodajských webech a na dvaceti pěti stránkách využívajících výrazně AJAX (Facebook, Gmail, Hotmail a další). Kupodivu javascriptový subsystém byl nejvíce zatíženou součástí (29 %) u zpravodajských webů, kdežto AJAXové stránky nejvíce vytížily vykreslovací subsystém (31 %, javascriptovou část pak na 21 %).

Výsledky pak zaobalil do přehledných grafů, jež znázorňují, jak který druh webu jednotlivé subsystémy vytěžuje a také jak se u různých stránek stejného druhu liší využití jednotlivých subsystémů. Pomocí této analýzy se vývojáři mohou snadno zaměřit na optimalizaci jednotlivých subsystémů pro dosažení maximální rychlosti na běžných stránkách.

Zdroj: MSDN Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář