Benchmarky Vishery jsou venku. Podívejte se, jak si nové osmijádro AMD vede

0

Procesory Vishera, které občerství současnou nabídku čtyř až osmijádrových procesorů AMD, již nejsou tak daleko. Tedy alespoň doufejme; procesorová dvojka je totiž poněkud smolná firma, takže se lze nadít lecčeho. Budiž ale dobrým znamením, že se již na internetu objevily výsledky vybraných benchmarků předsériového vzorku připravovaných procesorů. Za průsak vděčíme čínským nadšencům z fóra Coolaler.com.

Vzorek, který se podařilo otestovat, běží pode všeho na základní frekvenci 3,3 GHz, turbo má pak zřejmě povoleno do 3,9 GHz. Jde o osmijádrový (nebo chcete-li, čtyřmodulový) procesor. Na první pohled zůstaly ostatní parametry při starém. Velikost mezipamětí je zdá se stejná jako u Bulldozeru, zůstává i socket AM3+. Čip by však měl běžet na inovované architektuře Piledriver. Přinejmenším by tedy měl obsahovat všechna vylepšení (viz zde a zde), která přinesla APU Trinity. Podle některých zvěstí by jich dokonce mělo i přibýt, to však budeme jistě vědět až po důkladném otestování.

Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com)

Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com) Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com) Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com) Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com) Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com) Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com) Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com) Benchmarky vzorku procesoru AMD Vishera s architekturou Piledriver (Zdroj: Coolaler.com)

A jakže se nám AMD pochlapilo? Zatím samozřejmě nejde o plně zaručené výsledky, v galerii si však můžete dostupné benchmarky prohlédnout. Zběžně jsem se pokusil vypočítat rozdíl výkonu na takt oproti Bulldozeru, například na základě recenze na našem webu. Vzhledem k různým lišícím se faktorům se ale lze dobrat jen značně nejistých čísel. Výsledky, ke kterým jsem dohledal protiváhu, naznačují nárůst IPC v rozmezí nějakých 4 až 8 %. Takové číslo by mohlo odpovídat tomu, co předvedla APU Trinity, ani u těch však ještě nejsou k dispozici řádná srovnání s Bulldozerem.

 

Nelze tedy než uzavřít, že dosud není nic jisté a některé výsledky mohou být více či méně zavádějící. A to jak v pozitivním (pro AMD) smyslu, tak ve smyslu negativním. Prozatím to alespoň vypadá, že IPC letos neklesne. Zcela však zatím schází informace o druhé straně mince, kterou je spotřeba. Právě ta Bulldozeru příslovečně sype písek do soukolí. Pokud se v tomto ohledu AMD nepodaří čip zkrotit, nebude asi Vishera o moc atraktivnější, než stávající osmijádra FX.

Zdroj: Coolaler.com

Ohodnoťte tento článek!