BenQ TL550: dotykových 55″ s matricí VA

0

Tchajwanský výrobce monitorů BenQ se na právě probíhající výstavě CeBIT prezentoval novým 55″ monitorem. Nejedná se však o zobrazovadlo ledajaké – asiaté se rozhodli implementovat krom kvalitní matrice typu VA také dotykovou vrstvu, zařízení by si mělo podle fotografií poradit až se dvěma doteky naráz. Pojďme se nyní podívat na zbytek parametrů, který je neméně zajímavý.

Možná vás překvapí použité rozlišení, na tak ohromné (takřka 140cm) úhlopříčce bychom jistě rádi viděli něco více než Full HD. BenQ se přesto rozhodl pro něj, poměr stran je tak 16:9. Dynamický kontrast má vcelku střízlivý poměr 10 000:1 (u VA se dá čekat statický mezi 3000 a 5000:1), pozorovací úhly jsou díky použití kvalitní matrice rovny 178 ° v obou směrech. Maximální jas dosahuje hodnoty 350 cd/m², o jeho regulaci se postará senzor okolního osvětlení.

Výrobce svou novinku prezentuje také jako televizi, nesmí proto chybět dvojice 12W reproduktorů. Konektivita je rovněž spíše televizní než monitorová, na výběr máte z RCA pro audio, dále pak HDMI, DVI, D-Subu, komponentního/kompozitního vstupu a také S-Videa. Naneštěstí neznáme očekávanou cenu ani dostupnost, vzhledem k nepříliš standardním parametrům ale určitě nepůjde o zboží za hubičku.

Zdroj: MJ & RB &

Ohodnoťte tento článek!