BenQ VA LED konečně v redakci

0

Popisovat peripetie získání mnohými čtenáři toužebně očekávaných VA LED od BenQ snad ani dopodrobna nemohu. Jednoduše jsme měli slíbené jedny z prvních kus v ČR přímo od BenQ, na tuto nabídku jsme se upnuli a také kvůli ní bohužel nepůjčili třeba VW2420H už dříve přímo z obchodu či od distributora. Tento model jste už tedy mohli nějaký ten pátek koupit, ale my jsme pořád museli na dotazy odepisovat, že recenze bude.

Nyní nám tedy BenQ model VW2420H poslal a aby nám to nebylo líto, přidalo k němu české zastoupení této společnosti také BL2400. Recenzi nečekejte hned příští týden, kvůli zpoždění máme rozpracované i jiné recenze (třeba hned na pondělí parádní NEC PA271W; ano, je to trošku jiná cenová), ale představit vám nové LCD panely od BenQ se budeme snažit samozřejmě jak jen to bude možné. Už teď jsem rozměřený Dell U2711 zahodil (zatím k našemu grafikovi, který alespoň posbírá praktické dojmy) a rozestavěl k počítačům v redakci oba BenQ.

BL2400PT na mě a věřím, že i na většinu čtenářů zapůsobil od začátku lépe. Design je velice příjemný, matný rámeček neruší, stojan umí pivot a zadní vstupy čítají kromě DVI-D a D-Sub, také audio pro int. reproduktory a v dnešní době typický bezpoplatkový DisplayPort. Senzor je v základu aktivní až trochu moc, u pravděpodobně velmi úsporného panelu to ani není třeba. Nálepka Compatible with Windows 7 pobavila především na ještě odmontovaném podstavci. 


 

Panel samotný má lesklou povrchovou úpravu, což sice znamená pěkné a „nešpinavé“ barvy, ale všechny zdroje světla kolem jsou problém. To by mohla být v souboji s cPVA Samsung F2380M, e-IPS (ale jen 1680 × 1050 px) LG W2220P a o něco dražším e-IPS Dell U2311H jediná na první pohled zřejmá Achillova pata.

VW2420H osloví spíše nějaké stylové kanceláře a možná dámy. Má totiž lesklý také rámeček a noha se podobá některým novějším TN stylovkám od Samsungu. Aby byl monitor pro marketingové materiály co nejtenčí, byl adaptér vytažen z jeho těla. Je však maličký a s celkem dlouhým kabelem z obou stran, takže půjde schovat. Jedním z rozdílů oproti BL2400PT je také volba HDMI namísto DisplayPortu. Na fotkách jsem narychlo pohledem zespodu ověřil, že opravdu nejde o TN, další detaily, dojmy a hlavně měření už potom najdete v recenzi.

Ohodnoťte tento článek!