BenQ VW2420H: LED a VA panel v jednom?

0

BenQ VW2420H není zase takovou novinkou, zařízení se již nějaký ten pátek úspěšně prodává v dalekém Japonsku. Dnes však konečně přijíždí k nám do Evropy a máme se rozhodně na co těšit: líbivý design spolu s parádními parametry je zárukou úspěchu, navíc ani cena není nikterak přehnaná.

Velikostně se jedná 24″ kousek s nativním rozlišením 1920 × 1080 px (alias Full HD). Již 8ms odezva budí dojem nějaké nekalosti, zde samozřejmě v pozitivním slova smyslu – zařízení dostalo do vínku blíže neurčenou VA matrici (může to být S-PVA, MVA, cPVA atd., přesnější info se mi nepodařilo dohledat), jež ve spojení s LED podsvícením vytváří těžko překonatelnou kombinaci (alespoň papírově).

Statický kontrast má poměr 3000:1, dynamický pak vysokých 20 000 000:1. Jas se vyšplhal až na hodnotu 250 cd/m2. O další vylepšení již tak jistě kvalitního obrazu se postará technologie Senseye Human Vision. Triáda vstupů sestává z archaického D-Subu a digitálního DVI s HDMI.

Nadějně vypadající novinka by se k nám měla dostat co nejdříve, doporučená cena pro koncové uživatele je €232 (v přepočtu asi 6000 Kč). Za tuto cenu by se jednalo o absolutní best-buy, v dané cenové hladině se to totiž hemží výhradně TN monitory. Nadšení však prozatím kroťme a počkejme si na recenze, zda-li je novinka opravdu tak skvělá jak se jeví býti.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!