Beyond Black Mesa: film na motivy Half-Life dokončen (video)

0

Stačil nápad, dva roky natáčení, jedna kamera, sedm kamarádů a 1200 dolarů rozpočtu a vznikl krátkometrážní film, který perfektně zachycuje prostředí herní série Half-Life. Dvanáctiminutový snímek si můžete prohlédnout v plné kvalitě na YouTube nebo Vimeo.

Beyond Black Mesa nekopíruje žádnou z her, na události Black Mesa nahlíží z jiného úhlu. V takto krátké záznamu nelze zachytit velký příběh, film jen zachycuje útěk Adriana Shepharda a dalších členů odboje před emzákama. Industriální prostředí vám bude povědomé, zvuk jsou přímo ze hry, stejně tak některé efekty. A nechybí ani zombii nebo páčidlo.

Natáčelo se amatérskou kamerou Canon HV20. Filmování asi dlouho netrvalo, ale dvouletý post-processing je znát. Troufám si říct, že vizuál je opravdu výborný a strčí do kapsy kdejaký zázrak, na který chodí peníze z českých filmových fondů. Efekty jsou povedené a filtry vypadají prvoligově. Na příběhu až tak nezáleží, ale natáhnout to na celovečerák, bylo by z toho pěkné béčko říznuté světem Half-Life a Terminátorem (ty řeči o odboji, hlášení v rádiu apod.).

Jako fanda Half-Life jsem nadšen. Co vy?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. skoda, mel jsem ji docela rad a jeden cas jsem se na ni hodne dival jenze pak od urcite doby me to nejak nepustilo od CT24 a taknejak jsem na ni zapomel a po delsi dobe se me zdalo ze se tam prilis venovaly ekonomice, ale ty dokumenty ve vecernich hodinach nebyli spatny