Bezdrát místo kabelu. Vodafone testuje téměř neomezená data za 349 Kč

0

Rudý operátor představil nový (téměř) neomezený datový tarif. Má to však háček, není určený pro mobily ani tablety, ale bude fungovat pouze v sadě se zvláštním modemem. Nahradí tedy pevné připojení, ale zachová si výhody mobilní sítě, tj. můžete vzít modem s sebou na dovolenou, na chatu nebo jinam, kde se chcete v terénu připojit.

Modem si rozumí s 3G i LTE. Jeho přístupový bod zvládne obsloužit až 32 zařízení přes Wi-Fi, čtyři zařízení připojí i přes ethernetový kabel. Obsahuje dvojici USB, ke kterým lze připojit tiskárnu (obsahuje síťový print server) nebo externí disk (bude se chovat jako síťové úložiště). Standardní cena modemu je 4377 Kč. Při pořízení na splátky dostanete slevu 1000 Kč. V první splátce zaplatíte 977 Kč, pak po dobu dvou let 100 Kč měsíčně.

Modem Vodafone B3000
Modem Vodafone B3000

Rychlost připojení je omezená na 4/2 Mb/s (upload/download), v noci to může být až 8/4 Mb/s. U vybraných protokolů a služeb klesne rychlost na 256/256 kb/s, pokud spotřebujete více než 30 GB za měsíc, a to až do konce zúčtovacího období. Operátor se tím chrání před zahlcením sítě.

Omezené služby a protokoly: P2P (BitTorrent, DC++, eDonkey…), datová úložiště (RapidShare, Box. Google Drive…), internetová rádia a televize (YouTube, Vimeo, Voyo…), herní servery (Xbox Live…). Všechno ostatní jede bez omezení.

 

Pilotní provoz zatím poběží ve vybraných lokalitách omezenou dobu, abychom vyzkoušeli, jaký má tato průlomová služba tržní potenciál,“ říká Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky ve Vodafonu. Služba je dostupná zákazníkům operátora za 349 Kč při uzavření smlouvy na dva roky.

Zdroj: Vodafone

Ohodnoťte tento článek!