Bezdrátová kancelář není už jen o klávesnici a myši

0

Není to tak dlouho, kdy jsme využívali bezdrátové klávesnice a myši, nejčastěji u notebooků, pro volnější a pohodlnější práci spíše výjmečně. Nebýt vázáni k zařízení, moci se vzdálit od pracovního stolu i na několik metrů a přitom na něm stále pracovat, vyhnout se spletení několika kabelů do sebe a jejich následnému nervóznímu rozmotávání, to byly jasné hlavní benefity. Doba pokročila a dnes už bezdrátové periferie v podobě myší a klávesnic vídáme v podstatě na každém rohu. Bezdrátové technologie patří mezi oblasti s velmi progresivním vývojem, a tak můžeme v nejbližší době očekávat další velký boom. Některé hračky pro vylepšení pocitu volnosti při práci můžeme vyzkoušet již dnes.

Bezdrátová kancelář DellBezdrátová kancelář Dell

Bezdrátové spojení: svoboda na každém kroku

Bezdrátové technologie se derou na výsluní každým dnem, a proto již dnes nemusíme řešit například připojení notebooku k monitorům kabelem. Bezdrátová budoucnost se obejde bez natahování kabelů, protože se jednoduše připojíte bezdrátově ke všem periferiím vzduchem. Jaké technologie a hračky můžete mít už dnes? Nejčastějším společníkem je bezdrátové dockování, které má ve své nabídce například společnost Dell. Bezdrátová technologie WiGig, na níž dockování stojí, je založena na multi-gigabitovém tri-band Wi-Fi standardu (802.11ad). WiGig nabízí stejně výkonné prostředí, jako kdybyste byli připojeni kabelem, a výkon neovlivňuje ani oblast hustě posetá jinými Wi-Fi. Bonusem je také hardwarové šifrováním datových přenosů.

Dell Latitude 12 7000 2-in-1Dell Latitude 12 7000 2-in-1

Bezdrátová kancelář DellSkvělou symbiózu s dockem nabízejí počítače Dell Latitude, které jsou v aktuální řadě napěchované nejnovějšími technologiemi a hardwarem. Pro režim absolutní volnosti a nesvázanosti je tu Dell Latitude 12 7000, který se řadí mezi tzv. 2v1 zařízení a ve své kategorii patří mezi jedno z nejlehčích. Má oddělitelný displej, který funguje jako tablet. Pro náročné mobilní profesionály je vybaven 4K UltraSharp dotykovým displejem, který kryje tvrzené sklo Corning Gorilla Glass NBT.

Místo těžkopádných spojovacích pinů drží displej se základnou pohromadě díky magnetům. Koho neláká možnosti volby mezi tabletem a notebookem, pro toho je připraven nejmenší 13palcový pracovní ultrabook Latitude 13 7000. Přináší totiž přednosti z produktů pro běžné uživatele, jakými je například téměr bezrámečkový displej, Thrunderbolt 3 nebo dlouhá výdrž na baterii. Mobilitu a volnost dokreslují u takovýchto produktů právě bezdrátové technologie.

Tento fakt se odráží i na pracovištích v řadě firem, kde bezdrátové technologie mění styl práce a zjednodušují obsluhu přístrojů. Není potřeba dlouho přemýšlet nad tím, jak připojit projektor či monitor, jak přenést jednotlivá data z jednoho zařízení do druhého. Není ani potřeba nosit u sebe redukce a nejrůznější kabely. Právě díky bezdrátovým technologiím může být vše velmi snadné.

Další bezdrátovou technologií, která poskytuje připojení k projektoru nebo monitoru, je Intel Pro Wireless Display, zkráceně WiDi. Ta je k dispozici jak pro běžné, tak i firemní prostředí. V kombinaci s nejnovější generací procesorů Intel Core vPro, které jsou součástí na veletrhu CES představené řady notebooků Dell Latitude, poskytují navíc i vyšší bezpečnost nebo možnosti správy z IT oddělení. Bezdrátovou kancelář tak můžete mít kompletní již dnes. 

Pořádat schůzky nebylo nikdy snažší

Jelikož se naše notebooky čím dál více ztenčují a jejich výbava co do připojitelnosti také, je nutné se s tímto novým trendem umět vypořádat.  Většina dnešních notebooků totiž nedisponuje VGA konektorem, a jak bývá nepsaným pravidlem, právě VGA připojení se nachází například na projektoru. Tento nedostatek odstraňuje technologie Intel Unite, která je součástí Dell OptiPlex 7040 Micro PC. Tuto malou krabičku jednoduše připojíte k projektoru nebo televizi a o zbytek se již postará software. Nemusíte myslet na redukce k připojení notebooku na promítání, jelikož vše vyřešíte bezdrátově. Ostatní kolegové se k vám připojí jednoduše zadáním PINu a přitom nemusejí být ani přítomni, ale mohou se připojit odkukoliv. Pořádání společných porad už tak nemůže být jednodušší.

Více na www.Dell.cz

Bezdrátová kancelář není už jen o klávesnici a myši

Ohodnoťte tento článek!