Bezdrátová klávesnice a externí HDD box z kartáčovaného hliníku

0

Společnost Enermax, která je známá především výrobou kvalitních hliníkových skříní, představila bezdrátovou verzi klávesnice Aurora Lite s přídomkem Wireless, která je vybavená špičkovou 2,4GHz radiovou technologií. Ta má dosah až 10 m. Tento kousek ušlechtilé periferie váží 895 g a je vyroben z kartáčovaného hliníku. Životnost plochých kláves s klasickým rozložením a nízkým zdvihem je stanovena na deset miliónů úderů.

Klávesnice k provozu vyžaduje dvě baterie AAA, které jsou součástí balení. V něm také najdete miniaturní přijímač a textilní kryt na klávesnici, jenž byl mimo jiné přibalován k původnímu modelu. Aurora Lite Wireless je zatím dostupná pouze v černém provedení za €59,90 včetně daně, což v přepočtu dělá necelých patnáct set korun. U nás se však kupodivu prodává již okolo třinácti set korun.

Nyní se podíváme na druhou dnešní novinku. Přesněji se ale jedná o novinky dvě, protože Enermax vydal externí boxy Brick s rozdílnými verzemi rozhraní USB. Brick pojme jeden 3,5″ disk s konektivitou SATA a maximální výškou 26,1 mm. Vyšší disk se zkrátka do krabičky s rozměry 200 × 109 × 31 mm nevejde. Zájemce jistě potěší funkce Plug & Play, díky které se nemusíte starat o instalaci ovladačů.

Obě verze boxu Enermax Brick se liší také cenou. Za verzi s konektorem USB 2.0 zaplatíte €19,90 (496 Kč) včetně daně, avšak za model s rychlejším konektorem USB 3.0 zaplatíte rovných €10 navíc, takže výsledná cena v našich obchodech poskočí na 745 Kč. A opět můžeme být svědky zvláštního fenoménu. V našich obchodech se totiž obě verze prodávají za shodnou cenu začínající na 451 Kč.

Zdroj: Enermax 1, 2; TZ

Ohodnoťte tento článek!