MX Master 3: nejlepší kancelářská myš Logitechu má nástupce

1

Logitech uvedl třetí generaci kancelářské myši MX Master. Zatímco předchůdce s názvem MX Master 2S (recenze) do řady přinesl citlivější snímač, delší výdrž na jedno nabití a funkci Flow pro ovládání více počítačů současně, MX Master 3 upravuje celkový hardwarový design.

Myš vypadá jinak než první dva modely a nově bude dostupná i ve světle šedé variantě. Logitech vyměnil plastová kolečka za hliníková a jejich mechanismus vyměnil za elektromagnetický, který má být o 90 % rychlejší i přesnější, navíc zcela tichý. Přepínač aretace zůstal, takže kolečko může skákat po krocích nebo plynule rolovat rychlostí až 1000 řádků za sekundu.

Signalizační dioda se přesunula za boční kolečka a tlačítka vpřed/vzad jsou nově pod ním. To jistě pomůže ergonomii, na dřívějším místě byla špatně přístupná. Posledním novinkou je oboustranný konektor USB-C.

TIP: Logitech vyrobil svou první vertikální myš

MX Master 3 si ponechává optický snímač Darkfield s rozlišením 4000 dpi schopným pracovat i na skle. Myš má celkově sedm tlačítek, lze ji spárovat se třemi zařízeními současně, a kromě kabelu se umí spojit i přes Bluetooth a firemní rádio Unifying. Na jedno nabití vydrží až 70 dní. Za minutu nabíjení se odmění 3 hodinami práce.

Logitech MX Master 3 stojí stejně jako předchůdce, doporučená cena činí 2999 Kč.

Srovnání Logitech MX Master
MX Master MX Master 2S MX Master 3
rozlišení 1600 dpi 4000 dpi 4000 dpi
připojení microUSB, Bluetooth, Unifying microUSB, Bluetooth, Unifying USB-C, Bluetooth, Unifying
tlačítek 7 7 7
kolečka 2, plastová, mechanická 2, plastová, mechanická 2, hliníková, elektromagnetická
funkce Flow ne ano ano
výdrž 40 dní 70 dní 70 dní
rozměry 126 × 85,7 × 48,4 mm 126 × 85,7 × 48,4 mm 124,9 × 84,3 × 51 mm
hmotnost 145 g 145 g 141 g

Zdroj: Logitech

MX Master 3: nejlepší kancelářská myš Logitechu má nástupce
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

1 komentář

  1. Bezdrátové myši Logitech v minulých generacích trpěli skákavostí, pro vážnou práci se moc nehodili (mám: Logitech Cordless Desktop MX 5500 Revolution – v setu s klávesnicí a Logitech MX Air – ta je trochu odlišná, protože je vzdušná i „zemní“).

    Proti myším MadCatz M.M.O.7 působí výrobky Logitechu jako jednoduché nahrážky. Mám na myši kolečko, na boku váleček, spousty tlačítek, dvoupolohové shiftovací tlačítko, přepínací 3 polohové tlačítka (2x) s barevnou signalizací, z boku mám minijoystick (up, down, left, right, click), vyměnitelné boky které se dají natáčet dle potřeby, zadek se dá posouvat pro prodloužení délky myši – to vše si regulujete integrovaným šroubováčkem v těle myši + 5 vyjímatelných závažíček (mám rád lehkou myš, takže je mám v krabičce od myši), přepínač DPI citlivosti myši, softwarový ovladač myši pro konfiguraci, definici tlačítek + profily, některé jsou stáhnutelné z Netu, například speciální pro jednotlivé hry. Celkem si mohu v jednom profilu definovat 76 funkcí (tlačítek), takže mám na myši například navěšeno: lupa, vyvolání manažeru zástupců (Drag Strip), Delete, Enter, zadání hesla z manažeru hesel (KeePass Profesional Edition), …

    >>> https://www.youtube.com/watch?v=lc9mCSFQOTU (v českém dabingu)