Bezdrátově nabíjený iPhone je už téměř jistý. Apple je novým členem WPC (Qi)

1
Fone Salesman vyrábí bezdrátové doplňky pro iPhone
Fone Salesman vyrábí bezdrátové doplňky pro iPhone

Apple je novým členem Wireless Power Consortium starající se o vývoj a certifikaci standardu Qi pro indukční bezdrátové nabíjení. V souvislosti s novým iPhonem 8 se již dlouho mluví, že by měl bezdrátové nabíjení dostat. Poté, co loňské modely byly vodě- a prachuodolné, je možnost nabíjení bez připojování kabelu poslední velkou vychytávkou, co telefonům od Applu chybí.

Existují firmy, jako například Fone Salesman, které iPhone bezdrátovému nabíjení naučí již teď. iPhone je ale třeba vsadit do zvláštního krytu, případně na záda přilepit Qi anténu s tenkým kabelem vedoucím do konektoru Lightning.

Nativní řešení bude lepší. Zároveň je to vodítkem, že budoucí telefon nebude mít kovové tělo (stále se mluví o skle), případně bude mít na zádech plastové okno, kterým vlny projdou. Apple by mohl standardizovaný Qi nabídnout také v iPadech nebo hodinkách Watch. Ty už bezdrátové nabíjení mají, avšak proprietární. Díky zapojení do WPC by se produkty Applu daly nabíjet i podložkami jiných výrobců.

Jak jsme viděli loni, Qi se stal de facto standardem pro bezdrátové nabíjení. Tento rok čekáme ještě větší impuls pro celý ekosystém,“ říkají zástupci WPC.

Apple je aktivním členem mnoha organizací pro vývoj standardů coby vedoucí i přispěvatel. Apple se připojuje k WPC, aby se mohl zúčastnit a zároveň podílet na myšlence otevřeného kolaborativního vývoje bezdrátových nabíjecích standardů,“ dodává firma pro Business Insider.

Nabíjení pomocí Qi už dnes podporují vybrané telefony od Samsungu, LG, Motoroly, Nokie/Microsoftu nebo BlackBerry. Zájem Applu by mohl probudit i ostatní výrobce, především ty rostoucí čínské.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Poté, co loňské modely byly vodě- a prachuodolné, je možnost nabíjení bez připojování kabelu poslední velkou vychytávkou, co telefonům od Applu chybí.“

    Poté by u Iphonu nebyl potřeba žádný konektor a tak už zbývá oddělat reprák a mikrofon, a telefon by byl plně vodotěsný 😀