Bezpečnost už nestačí. AVG chce na Androidu také šetřit paměť

0

AVG dominuje bezpečnostním řešením na Androidu. Nově ale hledá ještě další výzvy. Společnost s českými kořeny vydala dvě nové aplikace, které mají uklidit paměť v telefonu a tabletu. V Play Storu je najdete zdarma jako AVG Image Shrink & ShareAVG Memory & Cache Cleaner.

AVG Image Shrink & Share AVG Image Shrink & Share AVG Memory & Cache Cleaner AVG Memory & Cache Cleaner

Ta první slouží k hromadnému zmenšení obrázků. Poradí si s formáty JPG, PNG a BMP, dokáže jim snížit rozlišení, a tím i datovou náročnost. Snímky lze následně skrz aplikaci poslat/sdílet/zálohovat do dalších aplikací. Originální obrázky ale nástroj nesmaže, tuto funkci musíte naštěstí nejdříve ručně aktivovat. U každého obrázku pak AVG ukáže, kolik místa aplikace ušetřila.

 

Druhý nástroj zase umí uvolnil úložnou paměť smazáním cache webového prohlížeče a jiných aplikací. Kromě toho umí smazat výpisy hovorů a SMS. Mazání lze nastavit automaticky.

Oba nástroje jsou hodně jednoduché a v Play Storu najdete desítky různých alternativ, které toho umí více a jsou třeba i v češtině (na rozdíl od AVG). Osobně si myslím, že by tvůrcům prospělo, kdyby oba nástroje sloučili a přišli s komplexnějším řešením, jak na Androidu šetřit místem. Jednoúčelové aplikace pouze zaberou více ikonek v menu.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář