Bezplatná VPN pro všechny. Opera 40 nabízí také chytřejší úsporný režim

0

Firma Opera Software ASA vydala další řadu svého prohlížeče. Stěžejní novinku v Opeře 40 představuje VPN. Funkce je dostupná od osmatřicáté řady prohlížeče, zatím však byla určena jen k testování. Tentokrát je oficiálně dostupná pro všechny, kdo Operou používají. Co k velké premiéře dodat? VPN je bezplatná a snadno použitelná a Opera pro sebe právě získala pořádnou výhodu oproti jiným prohlížečům.

Tip: VPN od Opery pro všechny aplikace i na Androidu. Vyhodnotí též zabezpečení W-Fi

Podotýkám ale, že se VPN před zraky uživatelů a uživatelek skrývá. Nejprve jej musíte v nastavení aktivovat, teprve pak uvidíte před adresou tlačítko pro zapínání a vypínání VPN. Oproti minule si můžete vybrat ze dvou dalších umístění, a sice ze Singapuru a Nizozemska. Lze si dále nastavit, aby byla VPN využívána pouze v režimu anonymního prohlížení.

Opera 40 nabízí bezplatnou VPN oficiálně pro všechny
Opera 40 nabízí bezplatnou VPN oficiálně pro všechny

Opera 40 nabízí i vylepšený úporný režim. Nyní si sami zvolíte, jaká je hranice vybití akumulátoru, pod kterou když se počítač dostane, zapne se v prohlížeči automaticky úsporný režim. I prohlížeč teď ukazuje, kolik času zbývá do vybití. Něco Opera přebrala z Chromu. Jedná se o podporu pro Chromecasty. Na rozdíl od Chromu ale v Opeře potřebujete rozšíření. (Takže si nejdříve stáhněte rozšíření Download Chrome Extension.)

Pakliže koukáte na video, snad vás potěší, že možnost přepnout obraz do samostatného okna byla rozšířena na další weby a služby. Tlačítko pro přepínání obrazu je navíc méně rušivé a u krátkých videí se nezobrazuje vůbec, takže okno s obrazem zavřete klepnutím. Viditelnější je čtečka pro kanály RSS, kterou ovšem nejspíš nebude využívat každý. Kdo chce, každopádně se nemusí jen tak spokojit s výběrem zpráv od Opery.

Čtyřicítka je založena na Chromiu 53.0.2785.101. Prohlížeč si stáhnete z www.opera.com/computer. Co na něj říkáte?

Zdroj: blog Opera Desktop

Bezplatná VPN pro všechny. Opera 40 nabízí také chytřejší úsporný režim

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte