Bill Gates zcela opouští Microsoft, bude se věnovat své nadaci

1

Bill Gates oznámil odchod ze správní rady Microsoftu. Tímto krokem opouští firmu, kterou v roce 1975 spolu s Paulem Allenem založil. Po necelých 45 letech tak z Microsoftu definitivně odchází.

Gates se vedení vzdal již v roce 2000, kdy přenechal pozici CEO svému příteli a kolegovi Stevu Ballmerovi (jehož v roce 2014 nahradil Satya Nadella). Sám se stal softwarovým architektem, kde vydržel osm let. Poté byl již spíše jen poradcem a členem správní rady.

Tip: Bill Gates tvrdí: roboti vám vezmou práci, a proto by měli platit daně

V prohlášení na LinkedInu Gates uvedl, že se hodlá věnovat již pouze filantropii. Se svou ženou Melindou provozuje nadaci a mezi jeho priority patří oteplování, zdravotnictví a vzdělání. Nyní také boj s koronavirem.

Bill Gates rezignace
Bill Gates rezignace

Nadellu pochválil

Jeho podíl v Microsoftu je již jen minoritní (v roce 2014 vlastnil už jen čtyři procenta). Většinu jich prodal a část peněz poté věnoval na různé charitativní projekty. Aktuálně podle žebříčku Forbesu má 103 miliard dolarů.

„Byla to ohromná čest a privilegium pracovat a učit se celé ty roky od Billa. Založil naši společnost s vírou v demokratizaci softwaru a vášní řešit největší úkoly ve společnosti. Microsoft a celý svět jsou díky tomu lepší“, řekl Nadella v reakci na Gatesovo oznámení.

Bill Gates zcela opouští Microsoft, bude se věnovat své nadaci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

1 komentář

  1. „Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640k RAM!“ /Bill Gates, 1981/

    To se týkalo limitu 640 KB operační paměti, která byl v systému MS DOS k dispozici pro samotný operační systém a pro aplikace. Opravdu se ale Bill Gates, dnes považovaný za velkého vizionáře, dopustil v dobách začátku svého impéria takovéhoto úletu? Že by si již tehdy zavřel vrátka k pozdějším systémům Windows, doslova hltajícím paměť po celých megabytech?
    Sám Gates dnes autorství tohoto výroku popírá a tvrdí o něm, že je mu připisován neprávem. Například v jednom ze svých článků z roku 1996 (pro New York Times) napsal:
    řekl jsem některé hlouposti a některé věci, které byly chybné, ale tohle jsem neřekl. Nikdo z počítačové branže by nikdy neřekl, že nějaký objem paměti bude navždy stačit“