Bill Gates: „Do Microsoftu se nevracím“

0

Na začátku prosince se začalo spekulovat, že by se zakladatel a někdejší šéf Microsoftu Bill Gates mohl do firmy vrátit. Deník CNN Fortune věnoval tématu obsáhlý článek, co by to znamenalo, co by se změnilo a připojil názory analytiků.

Sám Bill Gates ale několik let tvrdí, že se už bude naplno věnovat pouze své dobročinné nadaci, kterou vede společně s manželkou Mellindou. Pomáhat v zemích třetího světa je pro něj důležitější než se podílet na provozu největší softwarové firmy světa.

To nakonec potvrdil i novém interview pro Fairfax Media.

„Jsem částečně spojen s Microsoftem, dokonce s nimi budu tento týden v kontaktu, abych firmě předal nějaké rady, a to se také nezmění. Nadace potřebuje veškerou mou energii a cítíme, že budeme mít velký vliv.“

V biografii Steva Jobse zazněla zajímavá věta. „Bill nemá představivost a nikdy nic nevynalezl, a proto si myslím, že raději pracuje pro svou nadaci než pro Microsoft,“ řekl Jobs. O něm bylo známá jeho vášeň pro design a každodenní chod firmy, proto v ní vydržel až do konce. To Gates byl především dobrý obchodník a když jednou své potřeby dosyta naplnil, stal se z něj filantrop.

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. nevěřte tomu,že je sedm dní zdarma.Měl jsem o to zájem,stím ,že bych po vyzkošení do toho popřípadě šel.Bohužel po odeslání čísla mob. se mi obratem vrátila sms objednávka na 198,-,stím,že po odeslaání mi příjde kod,který mi umožní oněch sedm dní „ZDARMA“VYZKOUŠET !jSOU TO VYDŘIDUŠU!!pozor na to,akorát z vás vylákají informace o vás.

 2. U Primy i ČT je běžně a bezplatně poskytován archiv pořadů z jejich tvorby. Kouknu sem tam na něco a raději přežiju reklamu (a zdůrazňuji, že i Prima, která není veřejnoprávní televizí, má oproti Nově maximálně jednu reklamu), ale nebudu platit 189 korun měsíčně za vše, když využívám minimum.
  V mém případě to znamená přestat sledovat Novu úplně.

  Předchozí možnost výběru (buď předplatné na celý katalog a bez reklam nebo reklamy pro volné pořady) byla pro mě mnohem logičtější variantou.

  Bez pořadů Novy dokážu celkem normálně žít a pro ostatní produkty z katalogu jsou všude zdroje buď bezplatné nebo umožňující zaplatit pouze ten jeden produkt, o který mám zájem. Takže není co řešit a odkaz pro Voyo si vymazávám ze záložek.

 3. hovadina na entou. Škoda peněz, vlastní produkci (Ulice, Ordinace a jiný trapárny, jako je Hlas nebo Krok nebo jak se to jmenuje) prodávat? Ježiši. Přestávám se dívat i na těch pár ještě snad vybratelných věcí na Nově. ČT má mnoho a mnoho pořadů z mnohem širší nabídky, kde můžu vybírat, zahraniční televize taktéž. A jestli je na tom ubohá Nova tak špatně, tak ať začne u sebe a sníží platy těm mega hvězdám, co se natřásají v minisukýnkách a výstřihem po kolena a netuší o čem hlásí nebo se snaží vypadat empaticky, až trapně.

 4. Tak to mě nechává klidným. nic jiného jsem od NOvy nečekal. A abych se díval na zpravodajství, které je stejně jen „černá kronika“, díky to nemusím. Opravdu by mě zajímalo, kde bere Nova ty výsledky sledovanosti. Zaplať pán Bůh máme Primu, Barrandov a další kanály, které mají archivy neplacené. Už aby novu vedl někdo jiný a ne ten vychodoevropský soudruh.

 5. Dist dobře to nechápu, to vám nestačí, že díky těm příšerným reklamám máte veškeré vysílání zaplacené, To z nás musíte ždímat peníze ještě tímto způsobem? Díky, nemám zájem.

 6. Taky jsem se od těch parchantů zlodějských nechal nachytat.. Poslal jsem sms pouze na vyzkoušení..Bohužel nemyslel jsem na to ,že do 7 dnů MUSÍM poslat STOP smsku ! Takže mi ti nenažraní svině strhli 189Kč z účtu jen tak pro nic za nic. Hold nezbývá nic, než měsíc brouzdat po VOYOvolovinách a pak okamžitě odstranit  ze záložek. To se zase NOVA „ukázala“ . Zlatá éra Vladimíra Železného 🙁

 7. Taky jsem se od těch parchantů zlodějských nechal nachytat.. Poslal jsem sms pouze na vyzkoušení..Bohužel nemyslel jsem na to ,že do 7 dnů MUSÍM poslat STOP smsku ! Takže mi ti nenažraní svině strhli 189Kč z účtu jen tak pro nic za nic. Hold nezbývá nic, než měsíc brouzdat po VOYOvolovinách a pak okamžitě odstranit  ze záložek. To se zase NOVA „ukázala“ . Zlatá éra Vladimíra Železného 🙁