Bill Gates komentuje Windows 8, Windows Phone 8 a tablet Surface

0

Ač stál u zrodu slavné společnosti, dnes se jí nevěnuje. Stále má z pozice akcionáře a předsedy představenstva zájem na úspěchu firmy, sám už ale nestojí ani v pozici vizionáře. Svěřil důvěru Stevu Ballmerovi a jeho týmu. Bill Gates se plně oddal své dobročinné nadaci, kterou vede s manželkou Melindou, a do světa počítačů často nepromlouvá.

O to bylo větším překvapením, že se objevil v krátkém interview na blogu Microsoftu. Steve Clayton jej zpovídal, co si myslí o chystaných novinkách. Samozřejmě je pochválil. „Lidé budou ohromeni energií, kterou Microsoft vložil do nových produktů. Windows 8 jsou klíčem k osobním počítačům zítřka,“ řekl Gates. Podle něj nový systém spojuje výhodu desktopů i tabletů, přinese spoustu nových možností ovládání. Už za Gatesovy éry Microsoft koketoval s dotykovými displeji za pomocí pera. Teď už lze Windows ovládat pomocí dotyků prstu, hlasem, obrazem z fotoaparátu a dalšími senzory. Z tabletu Surface je prý také hodně nadšený, používá jej dnem i nocí. A jakou používá barevnou variantu? Černou.

Určitě se na rozhovor podívejte. Je sice dost nacvičený a nekritický, ale moc často teď Gatese nevídáme, natož aby komentoval kroky Microsoftu. Až to skoro vypadá, jako by si v Redmondu nebyli úspěchem nových produktů jisti, tak ještě těsně před premiérou vyslali do světa pochvalu od samotného „taťky“.

 

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!