Bill Gates koupil podíl v pivovaru Heineken. Díky tomu mu patří i část Starobrna

2
Bill Gates kupuje podíl v Heinekenu
Bill Gates kupuje podíl v Heinekenu
-
Zdroj: Depositphotos (koláž Cnews)

Zakladatel, bývalý šéf Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí planety Bill Gates koupil podíl v pivovaru Heineken. Za 3,76 procenta akcií zaplatil okolo 939 milionů dolarů (20 miliard korun).

Pod nizozemský pivovar Heineken patří mnoho jiných značek, v Česku například Starobrno či Krušovice. Gates podle svých slov není příliš velkým pivařem, což se s touto transakcí nijak nevylučuje.

V roce 2018 v chatu „Ask Me Anything“ na Redditu Gates uvedl, že pivo moc nepije. „Když se ocitnu na něčem takovém, jako je baseballový zápas, piju lehké pivo, abych se dostal do atmosféry všech ostatních pijáků piva. Omlouvám se, že zklamu opravdové pivaře.“

Akcie odkoupil od mexické společnosti FEMSA, která se z pivovarnického trhu stahuje. Zprávu přinesla agentura Reuters. Bill Gates opustil Microsoft před třemi lety a před dvěma lety se rozvedl.

Bill Gates koupil podíl v pivovaru Heineken. Díky tomu mu patří i část Starobrna
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Heineken som si nekupil od doby co vydali reklamu „svet patri ockovanym“. Rasistické pohnútky voči zdravým ľuďom. Tak to vám moc ďakujem. Sám demon teraz prichádza zachrániť Heineken, ale či uz nebude prineskoro ?

    • Aby je zachránil, museli by začít vyrábět třeba čipy. Heineken a všechny značky pod ním nemají s pivem, naštěstí, moc společného. Je to limonáda pro slečinky. A jestli měli takhle hloupou reklamu, tak jim asi moc nepomohla.