Bill Gates na Redditu promluvil o Microsoftu, nových kondomech i TerraPoweru

0

Zakladatel Microsoftu byl včera znovu hostem diskuze na Redditu. Uživatelé mu v AMA (Ask me anything) pokládali dotazy, na které pak Gates odpovídal. A jako už posledně sršel vtipem i upřímností.

Kdyby se nedal na software, nejspíš by se věnoval matematice, fyzice nebo právům. Tam by ale nevydělal takový balík, díky kterému může pomáhat lidem. Gates znovu promluvil o nové verzi kondomu, která by více zamezila přenosu HIV, ale přitom by byla „otevřenější“. Chtěl by přitom používat uhlíková nanovlákna, které by zmenšila tloušťku a byla by pro muže pohodlnější.

 

Gates také znovu připomněl, jak je v rozvojových zemích důležité, aby přijali očkování. Není prý nic smutnějšího, než když děti zbytečně umírají na nemoci nebo vyhladovění. Několikrát se bývalý šéf Microsoftu zmínil, jak je v lidské společnosti důležité vzdělání. Promluvil také o jím podporovaném projektu TerraPower. Jde o malé jaderné reaktory s postupnou vlnou, jež mohou fungovat bez výměny paliva až stovku let, přičemž by se jako palivo použil jaderný odpad ze stávajících atomových elektráren.

Nejdůležitějšími projekty, na kterých kdy v Microsoftu pracoval, byly Windows a Office. Teď hlavně věří v Office propojený s cloudem. Gates jako svůj pracovní nástroj používá tablet Surface 2 Pro. O novém CEO Microsoftu Satyovi řekl, že přinese čerstvý nadhled. Bude muset zjistit silné a slabé stránky firmy a v některých ohledech ji proměnit. Sám Gates se chce ve své nové roli zabývat především produkty. Své nadaci věnuje dvě třetiny času, Microsoftu zbytek.

Gates přiznal, že není moc velký hráč, zkusil Halo a baví ho sportovní tituly, které si může užít celá rodina. Třeba hod oštěpem. Sám ale nejraději hraje (analogově) bridge. A jeho zvláštním koníčkem je, že po nocích umývá nádobí. Prozradil také, proč potřebuje vlastní letadlo. Bez něj by se prý nedostal do míst, kam chodí pomáhat se svou charitou.

Ashton Kutcher hrál Steva Jobse. Na otázku, kdo by jej měl hrát v jeho životopisu řekl, že by se jeho ženě líbila verze se Samuelem L. Jacksonem. 🙂

Ohodnoťte tento článek!