Bing! Nový vyhledávač Microsoftu o 2 dny dříve

0

Nové oficiální jméno nástupce nepříliš populárního Live Search prosáklo již dříve, nahrazujíc tak kódový název Kumo. Následovalo ho vyjádření Microsoftu, spolu s prezentací nového projektu a datem veřejného vypuštění 3. června 2009. Ovšem již nyní, dva dny předem, by většina světa měla nalézt na adrese Bing.comCZ nové dílo redmondské společnosti.

Sami vývojáři jej nazývají novou generací vyhledávačů, která se zaměřuje na nedostatky současných vyhledávacích enginů: špatnou relevanci výsledků a neschopnost zodpovědět některé dotazy. Bing nemá být pouhou spojkou klíčového slova s příslušným webem, ale poskytovatelem ucelených a dobře organizovaných informací, jež mají dopomoci „k tomu správnému rozhodnutí“.

Ne nadarmo se proto zbavuje označení „vyhledávací engine“ a přijímá nový termín „rozhodovací engine“. Právě čerstvý přístup k problematice má Microsoftu přinést větší podíl na online trhu ovládaném zejména Googlem, či menším bratříčkem Yahoo.

K čerstvému přístupu patří čerstvé jméno. Kromě této myšlenky vedla redmondské hlavy při vymýšlení také snadná vyslovitelnost a zapamatovatelnost výrazu, s čím souvisí i vhodná URL adresa, vysvětluje Yusuf Mehdi.

Protože však oficiálně začneme Bingovat až za dva dny, zůstávají některé funkce dočasně nepřístupné. Nemůžete-li se dočkat, podívejte se alespoň na následující prezentační video. Demonstraci nového „rozhodovače“ si dokonce pochválil spoluzakladatel Apple Steve Wozniak, jenž prezentaci Steva Ballmera na Digital Conference v Kalifornii označil za „nejvíce ohromující demonstraci“ co kdy viděl.

Zdroje: Softpedia, Fudzilla

Bing! Nový vyhledávač Microsoftu o 2 dny dříve
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tak tohle fakt nechápu, můžete mi to někdo vysvětlit? Jak může Evropská komise, nebo jekýkoliv jiný subjekt vnutit do produktu soukromé společnosti software třetí strany?

  Představte si že si koupíte auto od Oplu, a dostanete k tomu ještě volant ze škodovky a z forda… a stejně oba vyhodíte a necháte si ten původní…

  Navíc kdo bude odpovídat za bezpečnostní chyby v těch prohlížečích? Budou tam vždy aktuální verze? Proč jen tyto dva prohlížeče, proč né další, vždyť jich jsou tuny… Přoč jsen prohlížeče?

  Je mi z toho fakt na :-!

 2. Jak může EU do toho Microsoftu takhle kecat. Je to jeho výrobek a může si s ním přeci dělat co chce. Když budu chtít, nebo kdokoliv jiný, tak si nainstaluju prohlížeč jaký chci. To co předvádí EU bych nazval v klidu komunismem.

 3. Bejt MS, tak uzavřu svůj systém, aby tam nešel instalovat cizí software, a to by pak viděli, jak vypadá monopol, ale takhle? diť si tam každej může naistalovat svůj soft, a ještě se jim to nelíbí…

 4. Evropska komise je veskrze zbytecna instituce, jen se to medializuje aby se vytvorilo povedomi o jakemsi strasaku kteremu se maji lide klanet.
  Ale je to jen skupina odlozenych a zametenych byrokratu s diktatorskymi moresy, kteri nejakou shodou nahod nadobudli ve svem suterenu dojmu, ze muzou ridit z teto pozice cely svet. Nikdo z nas nemuze za to, ze jim MS uverili.