Bing v USA rostl, ale na úkor Yahoo. To našlo nové dno pod hranicí 10 %

0

Bing čeká expanze do světa, na kterou čekáme i my v Česku. Mezitím přichází zprávy ze Spojených států, že se vyhledávači z Redmondu daří. Tržní podíl Yahoo, jež technologie Bingu také využívá, se tenčí a opět se propadl na dlouhodobé dno. Teď už pod 10 %. Jenže je důležité zmínit, že kombinovaný podíl partnerských vyhledávačů se skoro nikam nepohnul.

Bing tedy rostl převážně na úkor Yahoo. V červnu dosáhl 19,2% podílu (v květnu to bylo 18,8 %), zatímco Yahoo spadlo na 9,8 %. Dohromady mají vyhledávače 29 %. Byť to není špatné, podle comScore měl Google v červnu stále v hrsti 67,6 % amerického trhu. Čísla nezahrnují hledání pomocí mobilních zařízení. Ta, mimochodem, v USA zodpovídají za asi 30 % všech internetových přenosů.

 

V Česku si to představit moc nedovedeme, ale jako zajímavost to zmíníme. Pakliže preferujete Bing, můžete jej začít využívat v novém panelu ve Chromu, kde standardně sedí vyhledávací box s Googlem. Vyhledávači od Microsoftu ve Chromu nechybí ani funkce pro odkazování na důležité části webu, viz funkce Page Zero, kterou představuje video níže.

Jak dostanete Bing do nového panelu? Jednoduše přejděte do nastavení prohlížeče a označte jej jako výchozí vyhledávač. Funkce byla donedávna součástí vývojových verzí Chromu. Nyní Bing takto využijete i v edici pro běžné uživatele.

Zdroj: Search Engine Land via Neowin
Search Blog via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!