„Bingujte, je čas nahradit Google,“ říká reklama Microsoftu

0

Microsoft si nezávislou agenturou nechal udělat slepý test, zda se lidem více líbí výsledky Googlu, nebo Bingu. Vyšlo, že dotázaní (1000 lidí nad 18 let) preferovali Bing, a to v poměru 2 : 1. Přesně 57,4 % z nich zvolili Bing, 30,2 % Google a 12,4 % z nich určilo remízu.

Na těchto výsledcích teď Microsoft založil novou kampaň Bing it on. „Je čas zlomit návyk na Google, zasloužíte si od svého vyhledávače více,“ říkají nové reklamy.

Na webu bingiton.com si můžete slepý test provést sami. Pět různých termínů a jejich výsledky ve dvou sloupcích. Který se vám zdá lepší?

V mém případě také vyhrál Bing, v jednom testu jsem určil remízu.

Samozřejmě to platí jen pro výsledky v angličtině. Český Bing je mizerný, nepoužitelný a Microsoftu to budeme vytýkat tak dlouho, dokud nám jej bude vnucovat v Internet Exploreru, Windows 8 a Windows Phone. Snad se ještě letos dočkáme vylepšení.

Bing (hlavně v USA) je ale s Google snadno porovnatelný. Oba indexují hromadu webů, nabízí sociální vyhledávání, vlastní mapy a tucty dalších funkcí. V Americe vybírají mezi Bingem a Googlem, my mezi Seznamem a Googlem. Ku prospěchu všech by bylo, kdybychom mohli těžit ještě z jedné konkurence. Co myslíte?

 

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!