Biostar: deska se dvěma GPU

0

Biostar letos představil sadu šetřících funkcní G.P.U. (Green Power Utility), kterými by měl konkurovat Asus EPU, Gigabyte DES nebo MSI APS. Výrobce se o technologii příliš nerozpovídal, na webu v podstatě žádné informace nemá, výčet produktů zatím čítá zřejmě pouze desku T-Power X58 a novinku TA790GXE 128M.

Zatím však není jasné, co přesně ono G.P.U. umí. Poněkud strohé informace máme z oficiální prezentace (zde). Původně to vypadalo pouze na softwarovou monitorovací utilitu, podle dalšího střípku umí tato funkce v případě nízkého zatížení procesoru vypínat jednotlivé fáze napájení, aby docházelo k lepší účinnosti.

Deska pro AMD AM2+ platformu je osazena čipovou sadou AMD 790GX + SB750. Integrované grafické jádro HD 3300 má k dispozici vlastní 128MB DDR2 dedikovanou paměť (sideport). To kromě akcelerace HD zvládne i funkci Hybrid Graphics, díky dvěma PCIe ×16 slotů ale umí i plnohodnotný CrossFire X (8+8 linek). Výrobce slibuje podporu pro všechny procesory s maximálním TDP 140 W (4+1fázová napájení). Podrobnější specifikace naleznete na webu Biostar.

Za konkurencí nezaostává ani v detailech: na desce jsou integrované tlačítka power/reset, LED indikátor aktuálního stavu a měly by být použity kvalitní kondenzátory X.D.C (eXtreme Durable Capacitors).

Zdroj: Biostar

Ohodnoťte tento článek!