Biostar Hi-Fi Z77X aneb dopřejte si kvalitní zvuk i s integrovanou zvukovkou

0

I přesto, že základních desek s čipsetem Z77 je na trhu nepřeberné množství se Biostar rozhodl vydat novou základní desku Hi-Fi Z77X. Jak už název napovídá, měla by být výjimečná kvalitou integrované zvukové karty.

 

O napájení procesoru v patici LGA 1155 se postará celkem třináct fází, na kterých jsou drobné pasivy. Pro operační paměť jsou standardně připraveny čtyři sloty DDR3 s maximální kapicitou 32 GB. Na základní desce jsou osazeny tři rozšiřující sloty PCI-Express třetí generace, které umožní pracovat v následujících režimech: ×16/nic/nic; ×8/×8/nic; ×8, ×4, ×4. Dále zde naleznete trojici slotů PCI-Express 2.0 ×1. Pro připojení datových úložišť poslouží dva konektory SATA 6 Gb/s a čtyři 3 Gb/s.

Výrobce se všude chlubí technologií Puro Hi-Fi, která by měla poskytnou kvalitní poslech hudby. Základem je čip Realtek ALC898, jenž doplňují „Hi-Fi“ kondenzátory, rezistory a plno dalších součástek. Osmikanálový zvukový čip zvládá vzorkovací frekvenci 192 kHz/24 bit a výrobce se snažil dotáhnout kvalitu opravdu daleko. S touto základní deskou sice získáte lepší kvalitu zvuku, ale vše je potřeba brát s rezervou, protože standard Hi-Fi je velmi tolerantní a jen těžko se takovéto řešení vyrovná dedikovaným zvukovým kartám.  

Výbava zadního I/O panelu ničim nepřekvapí. Najdete zde jeden konektor PS/2, čtyři porty USB 2.0 a dva USB 3.0. Jako grafický výstup poslouží DisplayPort, HDMI nebo D-Sub (VGA). Samozřejmě nesmí chybět gigabitový Ethernet a výstupy osmikanálového zvukového čipu. 

Jaká bude cena a kdy se této novinky dočkáme v obchodech výrobce neuvádí. U nás je bohužel dostupnost produktů Biostar v posledních letech (zřejmě po ztrátě přímé distribuce) dost omezená.

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!