Biostar má novou desku A70MGP. Zkouší prorazit s mobilním čipsetem

0

Společnost Biostar uvedla na trh novou desku A70MGP. Jde o model s paticí FM2+ a je tedy určen pro procesory AMD řady A4, A6, A8, A10 a taky E2 a Athlon II X4.

Deska podporuje operační paměť typu DDR3 s frekvencí 800 až 2600 MHz. Maximální kapacita jednoho modulu je 16 GB, což při dvou dostupných pozicích znamená limit na 32 GB.

Zajímavostí je, že Biostar jako jediný použil na klasických deskách čipset A70M (Hudson-M3), který je určen do notebooků. Biostar tuto verzi považuje za lepší alternativu k A68H a A58, přičemž vyzdvihuje například nativní podporu USB 3.0. Z hlediska funkcí je čipset A70M srovnatelný s novým A68H, je však dostupný za lepší cenu.

Výbava pro rozšiřující karty je poměrně jednoduchá a obsahuje jeden PCIe ×16 slot plné velikosti ve verzi 3.0 (pro využití této verze je nutné osadit aktuální FM2+ procesor), dále jeden malý PCIe ×1 slot ve verzi 2.0 a taky jeden starý slot PCI.

 

Pevné disky a SSD lze připojit přes čtyři porty SATA 6 Gb/s. Deska podporuje RAID v režimech 0, 1 a 10. Integrované síťové řešení poskytuje čip Realtek RTL8111G (1 Gbit/s), zatímco šestikanálové audio zabezpečuje Realtek ALC662.

Za pozornost stojí velice strohý zadní panel, který obsahuje jen čtyři USB konektory (dva ve verzi 3.0), jeden konektor PS/2 a zvukové a síťové výstupy/vstupy. Obrazový výstup je jen jeden a to v podobě klasického VGA, respektive 15 pinového D-Sub konektoru. DVI nebo HDMI budete hledat marně, což je rozhodně škoda.

Biostar zatím cenu nové desky neoznámil, zcela určitě však bude spadat do těch nejnižších hladin.

Zdroj: TechPowerUp, Biostar

Ohodnoťte tento článek!