Biostar na Computexu: desky s Intel H67 a P67

0

Biostar se v poslední době docela úspěšně snaží být jeden z prvních, kdo nabízí své produkty osazené nejnovějšími čipovými sadami. Většinou se také jedná o desky bez zbytečností jako desítky různých funkcí pro „usnadnění“ přetaktování, různých designových výstřelků a desítek fází napájení. Přitom mohu ze zkušenosti říct, že se dají přetaktovat mnohdy stejně nebo i lépe než předražené „luxusní“ desky se všemi zmíněnými zbytečnostmi.

Podobně tomu je i na letošním Computexu, kde ve stánku Biostar visí dva nové modely, TP67XE a TH67XE, obsahující čipové sady Intel P67/H67 se Socketem 1155 pro budoucí mikroprocesory Sandy Bridge. Ty pojmou kvůli dvoukanálovému paměťovému řadiči jen čtyři paměťové moduly, nicméně by měly být oficiálně podporovány i vyšší frekvence než 1333 MHz.

Sada P67 neumožňuje použít grafické jádro integrované do procesoru, z toho důvodu má TP67XE FullATX rozměry, pravděpodobné sedmifázové napájení procesoru a dva sloty PCIe ×16 (jeden však pouze se 4 linkami), dále po dvou PCIe ×1 a PCI. USB 3.0 porty bude ještě obstarávat přídavný řadič, nicméně podporu SATA-600 by mohl mít jižní můstek již nativně. Jeden SATA port je vyveden na I/O panel jako eSATA, kde je i RJ-45 konektor gigabitové síťové karty, výstupy osmikanálové zvukové karty a od pohledu osm USB portů.

TH67XE již umožňuje vyvést obrazový signál grafického jádra, proto na ní nalezneme D-Sub, DVI a pravděpodobně i HDMI výstup. V dalších ohledech je deska podobná předchozímu modelu, nicméně vzhledem k MicroATX provedení (běžnějšího u desek s integrovanou grafickou „kartou“) postrádá jeden PCIe ×1 a jeden PCI slot. Ubyla také jedna fáze napájení procesoru a číselníkový LED panel pro přetaktování. Konkrétní kus představený na Computexu již byl osazen USB 3.0 řadičem, na rozdíl od předchozí desky s P67 sadou, kde je pro něj jen volné místo.

Zdroj: HardwareZone

Biostar na Computexu: desky s Intel H67 a P67

Ohodnoťte tento článek!